Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dzień Strażaka 2020

4 maja 2020 r. na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbył się apel z okazji Dnia Strażaka. Ze względu na trwającą pandemię wirusa uroczystość odbyła się w tylko w gronie strażackim. Komendant Powiatowy PSP w Pile, bryg. Rafał Mrowiński złożył wszystkim życzenia, dziękując za poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi.
Dzień Strażaka 2020

 

Odczytane zostały listy osób awansowanych oraz nagrodzonych z okazji strażackiego święta:

  • Rozkazem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 4 funkcjonariuszy z Piły otrzymało awanse na wyższy stopień oficerski.
  • Rozkazem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej 4 funkcjonariuszy z Piły otrzymało awanse na wyższy stopień aspirancki.
  • Rozkazem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu 16 funkcjonariuszy z Piły otrzymało awanse na wyższy stopień podoficerski.
  • Rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile 1 funkcjonariusz otrzymał awans na wyższy stopień szeregowy.
  • Z dniem 1 maja 2020 r. na wyższe stanowiska służbowe zostało awansowanych 49 funkcjonariuszy.
  • Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, nagrodami Komendanta Głównego PSP oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  nagrodzonych zostało 5 funkcjonariuszy.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile służy obecnie 104 funkcjonariuszy oraz 4 osoby cywilne. W dwóch Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz w Stanowisku Kierowania codziennie służbę pełni 19 strażaków.

Na terenie powiatu pilskiego funkcjonują 53 jednostki OSP, które w swoich szeregach zrzeszają ponad 2000 członków. Spośród nich blisko 500 osób posiada wymagane kwalifikacje, które uprawniają do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. 32 jednostki OSP włączone są do podziału bojowego, a na ich wyposażeniu znajduje się 50 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie: st. kpt. Paweł Kamiński
Zdjęcia: st. str. Dawid Śmigiel


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: hej sokoły Treść komentarza: Kto tak robi z gilami? Co to za Piotrek, czy on jest orłem dziennikarstwa powiatowego? Data dodania komentarza: 11.08.2026, 10:38 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: nadredaktor Treść komentarza: Z doświadczeń 14 kwietnia 2006 wnioskujemy, że gdyby nawet Mariusz kupił sobie blaszkę i jeebbnął się w czaszkę, to przy jego łbie brukwianym twardogłowego przewąchiwacza blaszka by uległa anihilacji do cząstek elementarnych a Mariusz tylko by smarknął w garść i jak Piotrek G. rozsmarował do suchego w dłoniach. Data dodania komentarza: 11.08.2026, 09:41 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: O! Mariusz! Treść komentarza: Taką procedurę zaproponowała niegdyś żydoukraińska Jachira. To zapewniło jej rozwój umysłowy na poziomie rozwielitki. Czego i redakcji życzy wasz stały czytelnik Data dodania komentarza: 11.08.2026, 09:34 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: Liga Obrony Cnoty Treść komentarza: Jest bardzo ciekawa ciekawość, że kiedy niejaki Janusz L. LeMan Kobra chce się wklikać na faktypilskie.pl Szalbierza Mariusza Józefa, a nawet czasem Ireny Szalbierz z domu Łoś, pokazuje się jakieś wypracowanie: "Error 1006 Ray ID: a2901d2e5fc7eeba • 2026-08-10 15:43:03 UTC Access denied What happened? The owner of this website (faktypilskie.pl) has banned your IP address (37.209.146.90)." Tak się dzieje od roku a może więcej, a może mniej. Co to znaczy, nie wiadomo. Tylko, że nie pokazują się pięknoduchy portalowe z flaszką w tle. Niejaki Janusz L. LeMan Kobra proponuje, żeby owner kupił sobie blaszkę i jeebbnął się w czaszkę. Nie wiemy, co to jest owner, ale olewamy to zagadnienie. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 17:57 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: myszkującyszczurek Treść komentarza: Powiedzenie "tania energia i tanie ciepło" jest pleonazmem, bo ciepło, to energia. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 17:47 Źródło komentarza: Polenergia i samorządy - energia dobrej współpracy! Autor komentarza: do utraty tchu Treść komentarza: Tak, tak. Trzeba narąbać drewna na zimę. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 16:28 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie
Reklama
Reklama