Czarnków otwiera przedszkola

  • 14.05.2020, 11:15
  • Krzysztof Kuźmicz
Czarnków otwiera przedszkola
Już w poniedziałek 18 maja czarnkowskie żłobki i przedszkola zostaną otwarte. Władze zapewniają przy okazji, że dołożą wszelkich starań, by zapewnić odpowiednie warunki sanitarne przebywającym tam dzieciom.

Otwarcie żłobków i przedszkoli na terenie Czarnkowa to efekt konsultacji, które przeprowadzono w mieście. Głos w sprawie mogli zabrać rodzice, którzy od dwóch miesięcy samodzielnie musieli opiekować się swoimi pociechami, często łącząc to z pracą. Wielu z nich korzystało z zasiłku opiekuńczego, inni wykorzystywali urlop, jeszcze inni liczyli na przychylność pracodawców. Ostatecznie jednak część z nich uznała, że dłużej nie da rady sprawować opieki 24 godziny na dobę.

- Czarnkowskie przedszkola i żłobki przeprowadziły konsultacje z rodzicami dotyczące wznowienia pracy tych placówek. Zgodnie z wolą rodziców, którzy nie maja możliwości łączenia pracy z opieką nad dziećmi, przedszkola i żłobki ponownie rozpoczną pracę od 18 maja 2020 r. – poinformował burmistrz Czarnkowa Andrzej Tadla.

 

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe