PSZOK w Ujściu już gotowy

  • 29.05.2020, 14:08
  • Anna Czapla-Furtacz
PSZOK w Ujściu już gotowy
W poniedziałek, 25 maja w Ujściu uroczyście otwarto Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Punkt zlokalizowany jest na terenie miejscowej oczyszczalni ścieków. Ruszy 1 czerwca i będzie czynny w poniedziałki, środy i soboty w godzinach 9:00 - 17:00.

W otwarciu PSZOK wzięli udział: Burmistrz Ujścia Roman Wrotecki, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ujściu Cecylia Witczak, Przewodnicząca ZM „PRGOK” w Pile Małgorzata Sypuła oraz pracownicy ZM „PRGOK”.

Budowa jednocześnie 13 punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w dwunastu gminach to największa inwestycja Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, a zarazem największy tego typu projekt w skali kraju. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 20 mln 800 tys. zł, z czego kwota dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wynosi ponad 14 mln 400 tys. zł. 

Osiem PSZOK-ów w dwóch powiatach już funkcjonuje i to z powodzeniem. Znajdują się one w Okonku, Jastrowiu, Krajence, Wieleniu, Drawskim Młynie, Krzyżu Wielkopolskim, Czarnkowie Gajewie i Czarnkowie Brzeźnie. Od 1 czerwca zostaną uruchomione dla mieszkańców wszystkie punkty w powiecie pilskim: w Pile, Wyrzysku, Grabównie, Kaczorach i Ujściu. W sumie trzynaście PSZOK-ów będzie obsługiwało 173 tysiące mieszkańców gmin należących do ZM „PRGOK”.

(pz), (acz)

foto(UM)

 

 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe