Zatrzymano 15 praw jazdy

  • 02.06.2020, 21:18 (aktualizacja 02.06.2020, 21:20)
  • iej
Zatrzymano 15 praw jazdy
Podczas minionego weekendu policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile bardzo intensywnie pracowali. Wszystko za sprawą nieodpowiedzialnych kierowców, którzy popełniali liczne wykroczenia oraz tracili swoje uprawnienia za jazdę pod wpływem alkoholu lub przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Od piątku do niedzieli funkcjonariusze drogówki skontrolowali blisko 300 pojazdów. Kierowcy przemierzający drogi powiatu pilskiego często nie stosowali się do ograniczeń. Pracujący przez weekend policjanci odnotowali ponad 170 przekroczeń prędkości. 10 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące. Rekordzistą okazał się 61 -etni mieszkaniec Bydgoszczy, który prowadził swój samochód z prędkością 125 km/h w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze podległych posterunków w Białośliwiu, Wysokiej, Szydłowie, a także Komisariatu Policji w Wyrzysku ujawnili 5 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich to 21 letni mężczyzna, który na terenie gminy Białośliwie mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nie doznał większych obrażeń. Równie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 38 letni mieszkaniec gminy Wysoka, który prowadząc swój motorower miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Policjanci, którzy codziennie pełnią służby na terenie powiatu pilskiego nie będą lekceważyć takich zachowań. Jazda z nadmierną prędkością, a przede wszystkim pod wpływem alkoholu jest realnym zagrożeniem życia i zdrowia dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe