Piła będzie miała nowe osiedle

  • 08.06.2020, 10:50 (aktualizacja 08.06.2020, 10:53)
  • Krzysztof Kuźmicz
Piła będzie miała nowe osiedle
Już kilka lat temu władze Piły informowały, iż na tzw. Bydgoskim Przedmieściu planują wybudowanie nowego osiedla. Dziś poznajemy więcej szczegółów tej sprawy.

Jak poinformował Urząd Miasta Piły, kolejnym etapem działań w temacie stworzenia nowego pilskiego osiedla, nazwanego roboczo Zielone Wzgórza, było podjęcie współpracy ze znanymi w kraju architektami, którzy przygotują konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania tego terenu. Piła ma swoje pomysły, z których nie zamierza rezygnować, a dzięki którym ma to być najnowocześniejsze osiedle w mieście, a być może nawet w całym subregionie pilskim. Konkrety poznamy jednak dopiero w momencie, gdy powstanie wspomniana koncepcja.

- To oznacza, że uczestnicy będą musieli określić ilu ludzi będzie mieszkało w nowej dzielnicy miasta, zaplanować przebieg dróg osiedlowych, lokalizację budynków: mieszkalnych, usługowych, użyteczności publicznej oraz terenów zielonych i rekreacyjnych, czy obiektów sportowych – informuje Urząd Miasta Piły.

Oznacza to, że władze miasta mają zarys, ale szczegóły pozostawiają samym zainteresowanym. Ci oczywiście będą musieli w swoich projektach uwzględnić obowiązkowe pozycje, czyli dla przykładu konieczność oddania do użytku paneli fotowoltaicznych czy wymaganą ilość terenów zielonych.

 

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe