17 nieodpowiedzialnych kierowców

  • 16.06.2020, 08:34
  • iej
17 nieodpowiedzialnych kierowców
Podczas minionego weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 17 uprawnień do kierowania pojazdami. W większości przypadków powodem okazała się nadmierna prędkość. Zdarzyły się także 4 przypadki, gdzie kierowcy jechali na podwójnym gazie.

 

Przez ostatnie dni funkcjonariusze pilskiej jednostki, a także podległych jej posterunków zwracali szczególną uwagę na wzmożony ruch na drogach. Miniony weekend dla niektórych oznaczał idealny czas do wypoczynku i podróżowania. Niestety wśród osób przemierzających powiat pilski znalazło się aż 17 kierowców, którzy pożegnali się ze swoimi uprawnieniami.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali 13 dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami. Główną przyczyną okazały się przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Z tego powodu prawo jazdy stracił także 27-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 119km/h.

Nadmierna prędkość nie była jednak jedynym powodem kontroli pojazdów. Największym niebezpieczeństwem na drodze są niezmiennie pijani kierowcy. Podczas minionego weekendu w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości uprawnienia straciło aż 4 kierujących. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Skrajnie nieodpowiedzialny okazał się zatrzymany przez Wydział Patrolowo-Interwencyjny 52-letni mieszkaniec gminy Połajewo. Mężczyzna prowadził pojazd po drogach naszego miasta mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Działania funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile po raz kolejny udowodniły, iż zarówno wykroczenia związane z przekraczaniem prędkości, a zwłaszcza jazda na podwójnym gazie nie będzie tolerowana. Zdajemy sobie sprawę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich okresie podróżowanie samochodem jest najlepszą formą komunikacji. Nie zapominajmy jednak o tym, że gdy ruch na drodze jest wzmożony kierowcy powinni być jeszcze bardziej ostrożni i przede wszystkim odpowiedzialni.

 

sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe