Do domu z panzerfaustem

  • 26.06.2020, 13:40
  • Anna Czapla-Furtacz
Do domu z panzerfaustem
Pocisk typu panzerfaust i jeden pocisk amunicyjny znalazły dzieci w lesie na terenie gminy Człopa. Następnie przyniosły ten niebezpieczny złom... do domu.

Do wydarzenia doszło w godzinach wczesnowieczornych, około 19.00. Właścicielka jednej z posesji na terenie gminy Człopa (powiat wałecki) zawiadomiła policje w Wałczu, że dzieci znalazły w lesie przedmiot przypominający pocisk i przyniosły go do domu. Jedno z czworga to dziecko kobiety, natomiast pozostałe to przyjezdni goście w wieku około 10 lat.

Jak informuje asp. Beata Budzyń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, na miejsce został wysłany patrol policji, który potwierdził zdarzenie i poinstruował o postępowaniu z niewybuchem. Następnie wezwano patrol saperski Żandarmerii Wojskowej, który miał zająć się neutralizacją niebezpiecznego złomu. Jak się okazało, był to 30 -centymetrowy pocisk typu panzerfaust z zapalnikiem oraz jeden pocisk amunicyjny.

Asp. Beata Budzyń:- Policja przypomina, że niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję.

 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe