Modyfikował drogomierz

  • 05.08.2020, 07:30
  • Szymon Głyżewski
Modyfikował drogomierz
W piątek, 31 lipca 2020 roku podczas kontroli funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymany został kierujący pojazdem ciężarowym Iveco wraz z naczepą, który dokonał modyfikacji drogomierza w swoim pojeździe

.

W miniony piątek funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Iveco wraz z naczepą, którego kierującym okazał się 25-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili ingerencję w urządzenie drogomierza, przez które niemożliwy był poprawny odczyt danych zawartych w tachografie pojazdu.

Na miejsce został wezwany patrol Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej jednostki, który potwierdził sytuację, a następnie w związku popełnionym przestępstwem zatrzymał mężczyznę. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z policjantami pilskiej drogówki ustalili, że kierujący zamontował w pojeździe specjalny magnes, który zakłócił prawidłową pracę tachografu oraz uniemożliwił odczyt jego rzeczywistych parametrów takich jak prędkość pojazdu, ilość przebytych kilometrów, a także czas pracy kierowcy.

25-letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty. W myśl artykułu 306 Kodeksu Karnego, za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 5.

sierż. Wojciech Zeszot

Szymon Głyżewski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe