Kłamstwo w najlepszym wydaniu...

  • 10.09.2020, 14:28 (aktualizacja 10.09.2020, 15:20)
  • Anna Czapla-Furtacz
Kłamstwo  w najlepszym wydaniu...
Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo. Pewnie znacie już tę zapowiedź? Dotyczy ona spektaklu "Kłamstwo" w gwiazdorskiej obsadzie, który na scenie Ujskiego Domu Kultury już 12 października (poniedziałek) o godz. 18.00. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.

Obsada wymienna. Aktorzy: Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Izabela Kuna. Czworo z nich już niebawem zagości na ujskiej scenie.

Podobno w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu- czytamy w recenzji spektaklu. Tymczasem Wojciech Malajkat zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz”.

 

Bilety do nabycia w okienku bibliotecznym UDK w godzinach otwarcia biblioteki: we wtorki i czwartki w godz. 10.00-18.00, środy- 8.30-16.30, piątki- 10.00-18.00, soboty- 8.30-14.30.

Ceny biletów w zróżnicowanych cenach. Rzędy I-XV- 60 zł, rzędy XVI-XIX- 40 zł. Ilość miejsc ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa limitowana.

Podczas spektaklu obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
recenzent
recenzent 24.11.2020, 20:43
Na spektaklu "Kłamstwo" koniecznie powinien się pojawić redaktor i wydawca z wiochy na peryferiach. On by ubogacił.

Pozostałe