Świetlica w Kunowie

  • 20.09.2020, 11:03
  • iej
Świetlica w Kunowie
Kunowo to niewielkie sołectwo w gminie Łobżenica. Wieś liczy sobie już ponad 600 lat historii. Do niedawna mieszkańcy dysponowali świetlicą wiejską, której stan, delikatnie mówiąc, pozostawiał wiele do życzenia

- Teraz to się jednak zmieniło. Gmina Łobżenica zrealizowała inwestycję polegającą na rozbudowie świetlicy w Luchowie oraz rozbiórce i budowie zupełnie nowej świetlicy w Kunowie, w ramach operacji „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” ujętej w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całość inwestycji kosztowała 1 185 000 złotych, natomiast dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich to ponad 650 000złotych – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.


Na świetlicę w Luchowie musimy jeszcze trochę poczekać, ale ta w Kunowie robi naprawdę znakomite wrażenie. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w sąsiedztwie obiektu powstał fantastyczny plac zabaw dla najmłodszych.

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe