Projekty ekologiczne ze wsparciem

  • 24.09.2020, 10:16 (aktualizacja 24.09.2020, 10:31)
  • Krzysztof Kuźmicz
Projekty ekologiczne ze wsparciem
Gmina Miejska Chodzież, Gmina Trzcianka, Gmina Wągrowiec oraz Gmina Szydłowo – wszystkie one mogą cieszyć się wsparciem w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Każda z nich otrzyma od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

Dodatkowe środki, które udało się znaleźć w budżecie województwa wielkopolskiego trafią wkrótce do samorządów w naszym regionie, które zadeklarowały realizację zadań proekologicznych. Ich otrzymanie nie było tak pewne, bo w pierwszym naborze żaden z wymienionych samorządów nie otrzymał wsparcia. Na szczęście pod koniec roku udało się znaleźć dodatkowe 8,5 mln zł, z czego aż 4 mln zł trafia do Północnej Wielkopolski.

- W czwartek, na ostatnim zarządzie województwa wielkopolskiego podjęliśmy decyzję o alokacji środków. Dzięki temu dziesięć projektów związanych z edukacją ekologiczną otrzyma od nas wsparcie – przekazał dobre wieści Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.


Wieści przekazał w czasie spotkania z gminie Szydłowo. Nieprzypadkowo, bo właśnie ta gmina znalazła się w gronie beneficjentów, którzy cieszą się ze wsparcia w wysokości nawet 85% wartości projektu.

- Dzięki wsparciu będziemy mogli zrealizować projekt enklawy miododajnej. Będzie to przestrzeń dla ludzi i dla owadów, włącznie z hotelem dla owadów. Park, w którym znajdzie się całość zostanie także zagospodarowany roślinnością miododajną i elementami edukacyjnymi, jak ścieżki edukacyjne, tablice czy gry terenowe – powiedział wójt gminy Szydłowo, Tobiasz Wiesiołek.


Enklawa pojawi się w Zawadzie, w okolicy zabytkowego kościoła. Realizacja projektu będzie kosztować łącznie ok. 640 tys. zł, z czego wsparcie środkami zewnętrznymi wyniesie 440 tys. zł. Co ciekawe, dla gminy Szydłowo będzie to przyczynek do realizacji jeszcze większego i bardziej ambitnego planu.

 

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe