Budują ścieżkę do Nowej Wsi Ujskiej

  • 25.09.2020, 14:50
  • Anna Czapla-Furtacz
Budują ścieżkę do Nowej Wsi Ujskiej
Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Ujścia do Nowej Wsi Ujskiej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z jej dobrodziejstw najprawdopodobniej już w grudniu.

Na odcinku drogi krajowej nr 11 między Ujściem a Nową Wsią Ujską trudno dziś spotkać pieszych czy rowerzystów. Powód jest prosty. Wzmożony ruch i pagórkowate ukształtowanie powierzchni sprawiają, że dla niezmotoryzowanych użytkowników dróg trasa jest po prostu bardzo niebezpieczna. Teraz będzie inaczej. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej obie miejscowości już w toku.

Jak podaje Urząd Miasta, w prowadzonym postępowaniu przetargowym na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 11. na odcinku Ujście -Nowa Wieś Ujska wpłynęły trzy oferty. Ostatecznie najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Infradrog Chodzież sp. z o.o., sp. k. Firma zadeklarowała wykonanie prac w terminie 121 dni od dnia podpisania umowy. Zadanie wykona za 1.774.740,78 zł. brutto.

Ścieżka będzie miała nawierzchnię bitumiczną. Jej planowana długość to około 800 metrów, a dokładna lokalizacja wzdłuż DK 11 to odcinek od kilometra 191+912 do kilometra 192+705. Przewidziano też infrastrukturę towarzyszącą (m. in. oznakowanie poziome, pionowe, urządzenia BRD).

Projekt ścieżki został sfinansowany przez Gminę Ujście, ale koszty samej budowy poniesie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Na placu budowy prace szybko postępują. Zadanie ma być sfinalizowane już w grudniu.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe