Pola Nadziei w Złotowie. Żonkile zwrócą uwagę na chorych

  • 28.10.2020, 11:09
  • Krzysztof Kuźmicz
Pola Nadziei w Złotowie. Żonkile zwrócą uwagę na chorych UM Złotów
Tysiąc żonkili posadzono w okolicy al. Piasta w Złotowie. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na osoby chore i na miejscu była koordynowana przez złotowskie hospicjum św. Elżbiety.

W tym roku odbyła się już dwudziesta trzecia edycja „Pól nadziei”, międzynarodowej akcji, która swoje korzenie ma w Krakowie, a konkretnie w tamtejszym Hospicjum św. Łazarza. I ostatecznie akcja została przeprowadzona, tyle że w wielu miejscach w kraju później niż planowano, oczywiście z powodu pandemii koronawirusa. W Złotowie żonkile – symbol akcji zostały posadzone we wtorek.

- W rejonie Al. Piasta posadzono ponad 1000 cebulek żonkili- po zakwitnięciu na wiosnę, mają one zwracać uwagę naszych mieszkańców na potrzeby osób chorych, cierpiących a w szczególności podopiecznych naszego Hospicjum – poinformował UM Złotowa.

Tym samym al. Piasta w Złotowie dołączy do długiej listy miejsc w naszym kraju, które dołączyły już do akcji. Wśród nich są lokalizacje m.in. w Gdańsku, Szczecinie, Warszawie, Rybniku i wielu innych. Tylko w minionym roku w akcji udział wzięło 35 miast, które zdecydowały się na podobny gest.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe