Kolędy nie będzie

  • 24.11.2020, 10:44
  • bek
Kolędy nie będzie
Księża z diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej nie będą w tym roku i na początku przyszłego odwiedzać swoich parafian w ramach tradycyjnych wizyt duszpasterskich.

Wizyty duszpasterskie, czyli tradycyjna kolęda, w tym roku i na początku 2021 nie odbędzie się. Została odwołana z powodu pandemii COVID-19.

- W najbliższym roku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej nie odbędzie się wizyta kolędowa w tradycyjnej formie. Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach, należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę św., np. mieszkańców poszczególnych ulic lub małych miejscowości. Intencją tej Mszy św. winna być modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Odwołanie kolędy jest spowodowane pandemią koronawirusa – informuje biskup diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej Edward Dajczak.

- Podczas Mszy św. należy wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi. Można także poświęcić wodę, którą wierni przyniosą do kościoła w ich własnych naczyniach, a po poświęceniu zabiorą do domów. Warto zachęcić wiernych, by po powrocie do domów odprawili celebrację „liturgii rodzinnej”, odmawiając modlitwę, której tekst otrzymają w świątyni, oraz kropiąc mieszkanie wodą święconą.

bek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe