Mimo obostrzeń to był udany rok!

  • 15.12.2020, 10:15 (aktualizacja 15.12.2020, 10:18)
  • mario
 Mimo obostrzeń to był udany rok!
Ostatecznie zdobyliśmy 13 medali rangi Mistrzostw Polski w rożnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo Dawid Siek, mając zaledwie 19 lat, został zawodowym Mistrzem Polski w Kickboxingu, a Julka Rutkowska po zdobyciu mistrzostwa Polski, zwycięstwie w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska została wicemistrzynią Europy u-16 w boksie!

Przemysław Leniec, prezes klubu Sporty Walki Piła nie ukrywa, iż jest dumy z tegorocznych osiągnięć SWP. -  Największa satysfakcja to na pewno wyniki sportowe które osiągamy co roku. I warto to dodać że tacy zawodnicy jak Julianna Rutkowska czy Dawid Siek to są nasi wychowankowie – podkreśla prezes Leniec.

 

 

 

Zakończenie sezonu w klubie Sporty Walki Piła czytam bardzo udane. Mam na myśli Wasz wyjazd do stolicy.

- Tak zakończenie sezonu udane. Udaliśmy do Warszawy gdzie w lidze K1 wystąpiła czwórka naszych zawodników w odbywających się otwartych Mistrzostwach Warszawy kadetów. Po raz kolejny swoją dominację w tej kategorii wiekowej w kraju potwierdził Xavier Rzeszut, wygrywając wszystkie trzy swoje pojedynki.

Natomiast w Sochaczewie nasza najmłodsza sekcja MMA wystawiła dwóch zawodników w młodzieżowych Mistrzostwach Polski i obaj do Piły wrócili ze srebrnymi medalami!

Początek roku nie był jednak optymistyczny …

- Pierwsza połowa roku oczywiście bardzo mocno pokrzyżowała nasze plany. Udało się zorganizować i wystąpić tylko na turnieju im Tadeusza Pietrzykowskiego którego jesteśmy organizatorem od kilku lat.

Niestety odwołano wiele imprez między innymi Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów w Kickboxingu.

Natomiast druga połowa roku mimo ciągłych obostrzeń przyniosła nam wiele radości.

Ostatecznie zdobyliśmy 13 medali rangi Mistrzostw Polski w rożnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo Dawid Siek, mając zaledwie 19 lat, został zawodowym Mistrzem Polski w Kickboxingu, a Julka Rutkowska po zdobyciu mistrzostwa Polski, zwycięstwie w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska została wicemistrzynią Europy u-16 w boksie!

To największe osiągnięcie naszej sekcji pięściarskiej. Wcześniej medale rangi mistrzostw Europy czy Świata zdobywali tylko kickboxerzy

Jest satysfakcja Panie Prezesie!

- Największa satysfakcja to na pewno wyniki sportowe które osiągamy co roku. I warto to dodać że tacy zawodnicy jak Julianna Rutkowska czy Dawid Siek to są nasi wychowankowie. To u nas stawiali swoje pierwsze kroki w sportach walki i krok po kroku doszli do tego miejsca w którym są obecnie. Wierzymy mocno że jest to dopiero początek ich pięknej przygody czy to z boksem czy kickboxingiem a celem są oczywiście Igrzyska olimpijskie. A w kolejce po Julce i Dawidzie jest już spora grupa kolejnych potencjalnych medalistów największych Międzynarodowych imprez jak chociażby Piotr Woźniak czy Xavier Rzeszut i Miłosz Bogucki. Wielka satysfakcję mamy również z naszych najmłodszych grup. Najmłodsze dzieciaki które zaczynają u nas zabawę że sportami walki to 5 latkowie.

Czy planujecie zaskoczyć nas czymś znowu w Nowym 2021 roku?

- Czy zaskoczymy czymś w nowym roku? Na pewno zrobimy wszystko pod względem sportowym aby nie zejść poniżej poziomu który udaje się utrzymywać od kilku lat. W głowie jest sporo pomysłów ale nie o wszystkim chcę jeszcze mówić. W mijającym roku na przykład otworzyliśmy sekcje MMA która doskonale się rozwija.

Przy okazji chciałbym podziękować za wsparcie które nasz klub otrzymuje dzięki któremu możemy się rozwijać i planować już przyszły rok: Starostwo Powiatowe, Miasto Piła, Miejska Energetyka Cieplna w Pile, Spaw-Met Kleszczyna, KM Import, Siłownia Colos Gym, firma Akom, SKY Tatoo Pila.

Dziękujemy.

A ja dziękuję za rozmowę

Mariusz Markowski

 

Podpis

SWP ma się czym chwalić. Np. Julką Rutkowską, która po zdobyciu mistrzostwa Polski, zwycięstwie w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska została wicemistrzynią Europy u-16 w boksie

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe