Piła pamięta o Powstańcach Wielkopolskich

  • 29.12.2020, 13:14
  • Krzysztof Kuźmicz
Piła pamięta o Powstańcach Wielkopolskich Pilscy Patrioci
W minioną niedzielę przypadała 102. Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pilanie pamiętali o bohaterach, oddając im cześć na wiele sposobów.

W niedzielę przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w Pile pojawiały się m.in. oficjalne delegacje, które składały wiązanki kwiatów. Na miejscu byli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pile, Urzędu Miasta Piły czy posłowie i posłanki, m.in. Marta Kubiak.

Nie zabrakło także przedstawicieli Pilskich Patriotów, którzy co roku odwiedzają to miejsce około godziny 16:40, którą przyjęło się jako godzinę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Poza tym wielu pilan wywiesiło tego dnia charakterystyczne flagi Powstania Wielkopolskiego, a inni uczcili kolejną rocznicę wywieszając flagi biało-czerwone.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe