Mimo pandemii, systematycznie realizują zamierzenia, spełniają marzenia!

  • 01.01.2021, 21:42
  • mario
Mimo pandemii, systematycznie realizują zamierzenia, spełniają marzenia!
Nadal na topie jest Sandra Szpott - w przeszłości wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Aktualnie studiująca w Stanach Zjednoczonych, jest akademicką przełajową mistrzynią stanu Texas z Huston 2020.

Imprez było bez liku. Najlepszymi lekkoatletami PLKS „Gwda” w sezonie 2020 m.in. byli: Agata Trzaskalska (na zdjęciu)  – czołowa polska siedmioboistka, piąta na Mistrzostwach Polski Seniorek w Łodzi, czy Mikołaj Czechowicz - szósty w Mistrzostwach  Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 prz w Radomiu i dwunasty w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kwidzyniu.

 

Dokładnie w styczniu 2019 roku, Prezes PLKS Gwda Czesław Pachowicz, przez dłuższy czas zastanawiał się,  po raz który wychowankowie klubu, spędzą czas w Borowicach/Karpacza. Teraz sympatyczny Pan Czesław takiego kłopotu mieć nie będzie. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, lekkoatleci Gwdy nie wyjadą po raz 23, na obóz w góry, w miejsce, w którym zakochali się ponad 20 lat temu.

Nie będzie obozu w gościnnych progach Pani Danuty Kwiecień, nie było też tradycyjnego podsumowania sezonu, które od kilku lat organizowano w restauracji Forma. Koronawirus przekreśla wiele. Jednak nie wszystko.

Udanymi występami  w Przełajowych Mistrzostwach Polski w Kwidzyniu, pilscy lekkoatleci spod znaku Gwdy, zakończyli sezon sportowy, po którym okazało się, że …

Szkoleniowcy PLKS Gwda podkreślają, iż mimo trudności związanych z pandemią, miniony sezon był bardziej udany od poprzedniego!

Tak! Wykazują to analizy i podsumowanie 2020 roku.

Zawodnicy „Gwdy” wywalczyli  87,5 pkt w ogólnopolskim  współzawodnictwie sportu młodzieżowego, zajmując drugie miejsce w regionie pilskim w odniesieniu  do wszystkich dyscyplin sportu. Imponujący był  zwłaszcza dorobek medalowy. Łącznie w imprezach szczebla ogólnopolskiego                    i wojewódzkiego zdobyli 92 medale w tym 40 złotych, 30 srebrnych i 22 brązowych.

Sklasyfikowanych na koniec sezonu  było 44 zawodników w tym 2 z kl. I, 3 z kl. II, 6 z kl. III.

Dużym sukcesem  klubu było zajęcie III miejsca w punktacji  drużynowej w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Stargardzie oraz IX miejsce na ponad 100 sklasyfikowanych w Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie.

Tradycyjnie już lekkoatleci „Gwdy” w ramach Zrzeszenia LZS skutecznie reprezentowali Piłę w cyklu mistrzowskich imprez o Puchar  Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Klub jak co roku był organizatorem dużej  wojewódzkiej imprezy  tj. Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS w kategorii juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Ponadto w trakcie sezonu na stadionie MOSiR-u klub zorganizował  Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny i Regionalne Zawody Lekkoatletyka dla Każdego Nestle Cup.

Najlepszymi lekkoatletami PLKS „Gwda” w sezonie 2020 byli: Agata Trzaskalska – czołowa polska siedmioboistka, piąta na Mistrzostwach Polski Seniorek w Łodzi, Rozalia Gapska - piąta  na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10.000 m w Karpaczu, Mikołaj Czechowicz - szósty w Mistrzostwach  Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 prz w Radomiu i dwunasty w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kwidzyniu, Jacek Włodarczak - szósty w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Radomiu, Zuzanna Doroba - dwukrotna zwyciężczyni  w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików na 600 m w Poznaniu i w przełajach w Stargardzie, druga w Ogólnopolskich Finałach LDK na 600 m we Włocławku, Hanna Krajewska - czwarta w chodzie na 20 km i piąta  na 10km  w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie i Radomiu, Marcin Król - ósmy w skoku wzwyż w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu, Mikołaj Szarejko - finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 400ppł w Radomiu i mistrz Polski Zrzeszenia LZS w sztafecie 4x100 m w Ciechanowie, Sandra Szpott - aktualnie studiująca w Stanach Zjednoczonych, akademicka mistrzyni stanu Texas w Przełajach w Huston, w przeszłości wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Kacper Rospłoch - drugi  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie dyskiem w Poznaniu, Norbert Śliwiński - dwukrotny finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 2000 prz w Radomiu i biegu przełajowym w Kwidzyniu, Piotr Rozmiarek -  drugi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż w Poznaniu i drugi w Ogólnopolskich Finałach LDK w skoku wzwyż we Włocławku, Oliwer Kamiński - pierwszy w Mistrzostwach Wielkopolski LZS na 600 m w Żerkowie.

Grupę tę uzupełniają  utalentowani zawodnicy, często już medaliści imprez  w swoich kategoriach  wiekowych: Dawid Hajduk, Natalia Szarejko, Jakub Wachowiak, Marta Klupś, Paweł i Piotr Konek, Mikołaj Macios, Kacper Derlatka, Jan Gański, Piotr Barańczyk, Aleksandra Astapczyk, bracia Gabriel  i Tymoteusz Dobber, Oskar Sobierajski, Julia Wałczacka, Agata Łańska, Zuzanna Musiał, Hubert Margowski, Katarzyna Kaczmarek.

Realizacja sportowych celów w sezonie 2020, była możliwa dzięki dofinansowaniu, które klub otrzymał z Gminy Piła, Powiatu Pilskiego i Spółki „Gwda” w Pile.

Mariusz Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe