Znalezisko zostało przekazane do Muzeum Ziemi Złotowskiej dnia 20 listopada 2020 roku. Żelazny miecz średniowieczny odnaleziony w Ptuszy, został poddany konserwacji w pracowni dr S. Bednarza w Koszalinie, po czym wrócił do Złotowa 3 grudnia 2020 r. jeszcze wspanialszy! Od tego momentu znajduje się na wystawie stałej - ekspozycji archeologicznej. Warto zajrzeć do złotowskiego muzeum, a ofiarodawcy należą się ogromne brawa za piękny gest!
Reklama
Cenny eksponat
Burmistrz Złotowa Adam Pulit oraz dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Kamila Krzanik-Dworanowska spotkali się ze znalazcą wyjątkowego eksponatu (miecza średniowiecznego z Ptuszy) panem Tomaszem Zbylutem, aby wręczyć mu podziękowania za wzorową postawę.
- iej
- 02.02.2021 13:44 (aktualizacja 19.09.2023 03:49)

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: t€macz z ruskiego
Treść komentarza: Podobno niektórzy opoje nie pieriekusywajut, znaczy po naszemu nie zakąszają.
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:28
Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Autor komentarza: co kto ma gdzie
Treść komentarza: Senator zamieszał w szambie, a resztę ma w dupie. Nie ustosunkowuje się do zagadnień poruszanych w postach.
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:02
Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Autor komentarza: Szydercy
Treść komentarza: Tak. Nawet jego komiliton Barabasz zadziwił się i zawołał: takie resztki wlewasz?
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45
Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Autor komentarza: składniki oferty
Treść komentarza: Czy to było wtedy, jak Mariusz Szalbierz podzielił się niedopitką, resztką jakiegoś płynu, który mu się nie zmieścił? Czy taka resztka mogła być zbiorowiskiem wody, spirytusu, cukru, bakterii, gilów z nosa, śliny, wirusów, riketsji, prionów, złuszczonych naskórków i włosów z nosa, resztek zagrychy z paszczy,
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:31
Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Autor komentarza: Klub AA
Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku.
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18
Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Autor komentarza: oddział zamknięty
Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa.
Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10
Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze