Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

1 % podatku dla OSP Wyrzysk

Druhowie OSP Wyrzysk są gotowi do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Jednostka działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
1 % podatku dla OSP Wyrzysk

Prezesem jednostki jest Marcin Śmigaj, a naczelnikiem Mateusz Kentzer. OSP Wyrzysk liczy 90 członków, a w strukturach jednostki działają młodzieżowe drużyny pożarnicze.

Strażacy z Wyrzyska od ponad roku korzystają z nowej wybudowanej przez Gminę Wyrzysk remizy, której koszt wyniósł 1.440.632,28 złotych.

- Druhowie z tej jednostki biorą udział w największej ilości wyjazdów w całej gminie. W 2020 roku byli dysponowani 204 razy do miejscowych zagrożeń i pożarów. Za udział w akcjach, na mocy uchwały Rady Miejskiej w Wyrzysku, druhowie otrzymują ekwiwalent. W ubiegłym roku jednostka otrzymała z budżetu Gminy Wyrzysk 11.500 złotych dotacji celowej na zakup paliwa i olejów silnikowych do działań ratowniczych. Ponadto z budżetu Gminy Wyrzysk finansowane są badania lekarskie i ubezpieczenia strażaków, wszelkie naprawy sprzętu strażackiego i wozów w celu utrzymania gotowości bojowej oraz ubezpieczenie mienia i utrzymanie obiektu użytkowanego przez strażaków – wymienia Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska.

1% podatku można przekazać na Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku można przekazać w zeznaniu podatkowych wpisując KRS: 0000 116 212 oraz cel szczegółowy Ochotnicza Straż Pożarna w Wyrzysku, ul. Targowisko 1, 89.300 Wyrzysk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama