Centrum innowacji technologicznych

  • 24.06.2021, 23:30
  • iej
Centrum innowacji technologicznych
w piątek 25 czerwca 2021 roku, o godzinie 13:00 w Powiatowym Centrum Edukacji w Pile (ul. Ceglana 2, 64-920 Piła), nastąpi podpisanie umowy pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego a Powiatem Pilskim, na dofinansowanie projektu: „CENTRUM INNOWACJI TECHNOLOGICZNYCH W PILE – przebudowa i rozbudowa Powiatowego Centrum Edukacji w Pile w celu rozwoju kształcenia zawodowego w Powiecie Pilskim i regionie".

 

Całkowity koszt inwestycji wynosi 27 740 904,20 złotych, z czego 23 579 768,56 to środki przekazane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wysokość dofinansowania wynosi 85% kosztów.

 

Projekt dotyczy rozbudowy i przebudowy istniejącej infrastruktury Powiatowego Centrum Edukacji w Pile oraz wyposażenia i doposażenia jej w nowoczesny sprzęt oraz materiały dydaktyczne, które służą kształceniu zawodowemu oraz ustawicznemu. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Uczelnią Stanisława Staszica w Pile.

 

Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego:

- Wszyscy mieszkańcy Wielkopolski są dla nas równie ważni, dlatego cieszę się, że także północna część naszego regionu bardzo dobrze przygotowała wniosek i będzie mogła dzięki temu dofinansowaniu realizować ambitne zadania."

 

„Myślę, że gdyby nie środki unijne, nie byłoby szans na realizację tej inwestycji. To niezwykle ważny projekt, bo dzięki niemu będzie można kształcić młodzież na najwyższym poziomie i w doskonałych warunkach, a to ma wpływ nie tylko na losy młodych ludzi, ale na całą gospodarkę" – Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Celem głównym projektu jest poprawa warunków kształcenia zawodowego na obszarze powiatu pilskiego i regionu poprzez rozwój infrastruktury Powiatowego Centrum Edukacji w Pile. Realizacja inwestycji przyczyni się do poprawy jakości i warunków kształcenia zawodowego na obszarze powiatu pilskiego oraz subregionu pilskiego. Dostosowanie infrastruktury szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy jest kluczowe z punktu widzenia gospodarki regionu. Zwiększenie potencjału PCE w Pile będzie realne przez stworzenie warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej. Efekty rzeczowe projektu dostępne będą również dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt przyczyni się do rozwoju kompetencji kluczowych na rynku pracy, takich jak ICT, języki obce, matematyczno-przyrodnicze, nauczanie eksperymentalne oraz nauczanie właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej). Realizacja zadania wpłynie na wzrost zainteresowania młodych ludzi kształceniem zawodowym, natomiast pracodawcy otrzymają wyspecjalizowaną kadrę w tym w branżach, które w RIS zostały wskazane w obszarze inteligentnych specjalizacji Wielkopolski. Efektem będzie także rozszerzenie i nawiązanie nowej współpracy z pracodawcami, a także nawiązanie partnerstwa ze szkoła wyższą – Uczelnią Stanisława Staszica w Pile.

 

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec 2022 roku.

 

Łącznie na rozwój i podnoszenie jakości kształcenia zawodowego, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przekazał 17 powiatom ponad 117 000 000 złotych. W tym ponad 50 000 000 złotych otrzymały powiaty północnej Wielkopolski. Ponad 23 000 000 złotych trafią do Powiatu Pilskiego.

 

Przy tej okazji zapraszamy na konferencję prasową, w której udział wezmą:

 

Pani Paulina Stochniałek – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Pan Jacek Bogusławski – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego

Pan Eligiusz Komarowski – Starosta Powiatu Pilskiego

Pan Arkadiusz Kubich – Wicestarosta Powiatu Pilskiego

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe