Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zatrzymani za wyłudzanie

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 6 osób, które w różnych konfiguracjach próbowały wyłudzić od ubezpieczycieli pieniądze poprzez zgłoszenie trzech fikcyjnych kolizji drogowych. Sprawcom zostały przedstawione 3 zarzuty.
Zatrzymani za wyłudzanie

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzili sprawę wyłudzeń odszkodowań od ubezpieczycieli za udział w fikcyjnych kolizjach. W ramach wykonanych czynności funkcjonariusze zatrzymali głównego inicjatora przestępczego procederu, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica.

Mężczyźnie w ubiegłym roku udało się uzyskać ponad 6 tysięcy złotych odszkodowania od jednej z firm ubezpieczeniowych w zamian za zgłoszenie fikcyjnej kolizji. 34-latek utwierdził się w przekonaniu, że jest to dobry sposób na szybki zarobek i próbował dokonać kolejnych wyłudzeń.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami usiłował wyłudzić od ubezpieczycieli odszkodowanie w kwocie ponad 30 tysięcy złotych. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły fikcyjnych szkód powstałych w wyniku kolizji, które w rzeczywistości nie miały miejsca.

Ostatecznie w sprawie zostało zatrzymanych 6 osób. 34-letni mieszkaniec gminy Łobżenica usłyszał 3 zarzuty związane z wyłudzeniem ponad 6 tysięcy złotych oraz dwoma kolejnymi próbami wyłudzenia odszkodowania. Pozostałe osoby odpowiedzą za współudział w przestępczym procederze. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Wojciech Zeszot


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich Autor komentarza: Oktoberfest Treść komentarza: Ile piw dawali gościom do wypicia organizatorzy dożynek? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:08 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama