Zuza do Arabii Saudyjskiej

  • 13.07.2021, 16:58 (aktualizacja 13.07.2021, 18:31)
  • mario
Zuza do Arabii Saudyjskiej
- Wyniki niespełna 16 letniej zawodniczki to 68 kg w rwaniu, 89 kg w podrzucie i 157 kg w dwuboju, będące jej nowymi rekordami życiowymi.

    Zuzanna Ślipek z Zamku Gołańcz znów na ustach sportowego regionu Pałuk. Zuza wywalczyła srebrne medale w rwaniu, podrzucie i dwuboju, w rezultacie uzyskując tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii 64 kg!

 

O podnoszeniu ciężarów akurat w tym miejscu Pałuk, można pisać bez limitu. To niebanalne miejsce, bowiem statystyki nie kłamią! W swojej 50 letniej historii, w różnego rodzaju rywalizacji na mapie całego kraju, klub z Gołańczy może poszczyć się dorobkiem ponad 900 medali …

 

Tak, tak! Duży dorobek na osiągnięcia Zamku Gołańcz ma w ostatnim czasie młodzież trenera Szymona Rotnickiego oraz jego ojca Zdzisława, a także trenera Mariusza Dzięciołowskiego, który szkoli najmłodszych.

Jeszcze w ubiegłym roku szkoleniowiec z Gołańczy podkreślał, że kolejny rok z rzędu Zamek będzie najlepszą sekcją w powiecie wągrowieckim w współzawodnictwie dzieci i młodzieży! I się nie mylił.

Teraz sukcesy zawodniczek Zamku są znów nie bez znaczenia. Niedawno ten za sprawą Zuzanny Slipek

Zuza wystartowała w Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów do 17 lat w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Te odbyły się w Biłgoraju. Na pomostach tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali najlepsi młodzi zawodnicy kraju.

Podopieczna Szymona Rotnickiego spisała się tam rewelacyjnie.

Zuzanna Ślipek, wywalczyła srebrne medale w rwaniu, podrzucie i dwuboju, w rezultacie uzyskując tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii 64 kg!

- Wyniki niespełna 16 letniej zawodniczki to 68 kg w rwaniu, 89 kg w podrzucie i 157 kg w dwuboju, będące jej nowymi rekordami życiowymi.

O poziomie rywalizacji niech zaświadczy fakt, że 157 kg w dwuboju dałoby medal w każdej kategorii wagowej na tej imprezie (nawet w superciężkiej), a także 6 miejsce na ostatnich Mistrzostwach Świata do lat 17 w 2019 roku - komentuje trener Rotnicki.

- Warto wspomnieć, że Zuzia do zawodów przystąpiła po dwóch tygodniach zmagania się z urazem barku, a mimo to toczyła walkę o złoty medal ze starszą zawodniczką z Piekar Śląskich do ostatniego podejścia, czym pokazała swoją odporność psychiczną i hart ducha – dodaje trener Szymon.

Teraz przed Zuzanną Ślipek nowe wyzwania sportowe. Wraz z Różą Włodarczyk pojadą na zgrupowania kadry, a następnie na Mistrzostwa Europy U15/U17 19-29 sierpnia w Ciechanowie oraz na Mistrzostwa Świata U17 2-12 października w Jeddah (Arabia Saudyjska).

Mariusz Markowski

 

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szymon Rotnicki
Szymon Rotnicki 13.07.2021, 18:24
Zapraszamy na naszą stronę na facebooku: https://www.facebook.com/zamek…

Pozostałe