Mural na jubileusz

  • 23.07.2021, 11:03
  • iej
Mural na jubileusz
Strażacy OSP Zakrzewo przygotowali niespodziankę na 75-lecie swojej jednostki.

Niespodzianka to mural na jednej ze ścian szczytowych budynku remizy OSP. Pomysł, który utworzył się w głowach strażaków został uwieczniony na stałe w krajobrazie miejscowości Zakrzewo. Wielu pewnie z Was zadaje sobie pytanie - dlaczego właśnie taki temat muralu? Dlaczego dwóch strażaków? Dlaczego z taką tematyką?

Przede wszystkim mural miał przedstawić to, jak zmienia się Ochotnicza Straż Pożarna na przestrzeni lat w wyposażeniu osobistym i w sprzęcie. Po drugie oddaje hołd strażakom, którzy byli w służbie 75 lat, 40 lat temu i tak dalej, po dzień dzisiejszy. Po trzecie ukazuje Strażaków OSP Zakrzewo z ich wozami, stojących na straży bezpieczeństwa wsi od początku istnienia, o czym świadczy wieża kościelna kościoła parafialnego i zarys domów mieszkańców.

Wielu mieszkańców już na etapie tworzenia stawało i z zaciekawieniem obserwowało, jak na ich oczach tworzy się historia namalowana nie na płótnie obrazu, a na ścianie budynku. Dzięki temu przedsięwzięciu historię codziennie będą mogli oglądać mieszkańcy naszej gminy, jak i turyści z całej Polski i świata. Nie było by to możliwe, gdyby nie zaangażowanie sponsorów i samych strażaków, dzięki którym ten mural powstał. Dziękujemy również wójtowi gminy Zakrzewo panu Markowi Buława za akceptację pomysłu i remontu w strażnicy.

Również podziękowanie dla Vinci panu Piotrowi, który namalował mural!

iej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jajo
jajo 23.07.2021, 14:59
Piękny mural

Pozostałe