Powiat Pilski pnie się w górę. Tym razem szóste miejsce w kraju

  • 22.09.2021, 11:52
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile
Powiat Pilski pnie się w górę. Tym razem szóste miejsce w kraju
Starosta Pilski Eligiusz Komarowski uczestniczył w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich i odebrał wyróżnienie za zajęcie przez Powiat Pilski 6. miejsca w prestiżowym rankingu gmin i powiatów organizowanym przez ZPP za 2020 r.

- Rok wcześniej było to 11. miejsce, teraz 6. Jak widać pniemy się w górę i mamy ambicje z roku na rok być jeszcze wyżej, przynajmniej w pierwszej trójce w kraju w grupie największych powiatów. Zawsze należy wyznaczać sobie najwyższe cele, szczególnie kiedy pracujemy dla społeczeństwa. Wyznaczamy sobie kolejne cele i nadrabiamy wieloletnie zaległości - mówi starosta Eligiusz Komarowski.
W rankingu ZPP 2020 r. wśród największych powiatów liczących powyżej 120 tys. mieszkańców 1. miejsce zajął Powiat Kielecki, 5. miejsce – Powiat Poznański.

W kraju mamy 380 powiatów oraz miast na prawach powiatu. Samorządy sklasyfikowane w rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w grupach tematycznych. Pod uwagę brane są:
- działania proinwestycyjne, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.     

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe