Anioły w Pleceminie

  • 16.11.2021, 12:27 (aktualizacja 16.11.2021, 12:29)
  • Jan Balcerzak
Anioły w Pleceminie
Już kilkakrotnie dawałem wyraz swemu podziwowi dla grupy aktywnych mieszkańców wsi zrzeszonych w Stowarzyszeniu Odnowy i Rozwoju Wsi Plecemin. Każda wizyta to coś nowego – miejsce piknikowo-wypoczynkowo-edukacyjne, kapliczka, dąb „Piecek”, stacja naprawy rowerów, uporządkowanie starego opuszczonego cmentarza, ścieżka Nordic Walking.

Ostatnie odwiedziny na początku listopada to nowe rzeźby aniołów strzegących spokoju dusz pochowanych na cmentarzu. Dwa drewniane posągi stoją dostojnie u wejścia do zabytkowej, zadbanej rękami mieszkańców nekropolii – pojedźcie i zobaczcie sami!

A wieś pięknieje z dnia na dzień – ciekaw jestem co jeszcze nowego wymyślą mieszkańcy, bo o jednej z tablic informacyjnych, które pojawiły się przy ścieżce NW napiszę przy okazji.

Jan Balcerzak

Jan Balcerzak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe