Demony szalały w Kamionce, a wygrała Danuta z Kuźniczki

  • 01.12.2021, 09:32
  • mario
Demony szalały w Kamionce, a wygrała Danuta z Kuźniczki
Satysfakcja ogromna. To moje pierwsze zwycięstwo w kilkunastoletnich startach w Baśkę Kop – wyjawia nam Pani Danuta!

Przedostatni, tegoroczny sportowy turniej Baśka Kop, z cyklu Grand Prix Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego sezon 2021/ 2022, miał miejsce w Kamionce. Fundatorem trofeum był wójt Gminy Lubasz – Marcin Filoda.

 

Pierwszy turniej sportowy Baśka Kop obył się 05.12.2004 roku w Czarnkowie.

Wówczas fundatorem pucharu oraz nagród był Starosta Powiatu Czarnkowsko -Trzcineckiego. Pomysłodawcami i założycielami tych turniejów byli Gurzęda Jerzy, Jeżewski Władysław i nieżyjący już Ruciński Ryszard i Gurzyński Andrzej.

Rzadko zdarza się, aby w kilkunastoletniej historii turniej Baśka Kop wygrywała kobieta. Teraz, w małej Kamionce, wsi położonej ok 8 km od Lubasza, gdzie zorganizowano turniej,  miała miejsce 10 edycja tegorocznego święta ,,karciarzy”

Kamionka z reguły kojarzy się nam z wyrobem ceramicznym otrzymywanym z glin z dodatkiem szamotu lub piasku kwarcowego. W tym przypadku chodzi jednak o wieś położoną w północno-wschodniej części gminy Lubasz, gdzie Wójt Filoda wyznaczył arenę zmagań sympatyków karcianej gry.

Tradycyjnie tego typu zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Puchar Wójta Gminy Lubasz zgromadził na starcie ponad 50 uczestników, które tworzyły także zespoły dwuosobowe.

I mamy sporą niespodziankę. Rzadko bowiem zdarza się, aby turniej Baśka Kop, z cyklu Grand Prix Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego, wygrała kobieta. Toteż tym bardziej gratulujemy Pani Danucie.

- Oj tak satysfakcja jest ogromna – mówi nam mieszkanka małej Kuźniczki spod Wielenia. - Bardzo lubię grać w Baśkę. Jak tylko znajduje czas wybieram się na zawody. To sprawia mi dużo relaksu, odprężenia. To moja pierwsza wygrana w historii moich udziałów. Kiedyś zajęłam czwarte miejsce. Teraz nie spodziewałam się takich gratulacji – mówi nam Pani Danuta.

W Kamionce Danuta Skowrońska, na co dzień reprezentująca Tęczę Kuźniczka, zgromadziła na swym koncie 514 punktów i o cztery oczka wyprzedziła Władysława Smogura (Demony Połajewo) z Przybychowa. W ścisłej czołówce zawodów znalazł się ponadto Jerzy Bukowski  z Połajewa (Demony Połajewo) 504, Ksawery Troczyński (Leśnik Ginterowo) 492 oraz Leszek Kłopocki (Ryzykanci Miłkowo) z Lubasza.

Punktację zespołową wygrali Adam Sobczyński i Stanisław Winiecki "Płomień" Połajewo przed Krystyną Graś i Ryszardem Młynarkiem "Energetyk" Trzcianka. Na trzecim miejscu "Sokół"

Damasławek – Edmund Szczepaniak - Ireneusz Meyer, na czwartym Fenix Jędrzejewo Zbigniew Romanów, na piątym zaś "Moczydło" Marylin z Ryszardem Roszakiem i Jerzym Gurzędą. W Punktacji długofalowej prowadzi Zbigniew Mądrawski (4686) przed Stanisławem Winieckim (4677).

Najbliższy turniej – tym razem o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Trzcianka odbędzie się w Trzciance 12.12.2021 roku w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych i Budowlanych INBUD ul. Stefana Żeromskiego 14 o godzinie 10:00.

- Turniej w Trzciance jest ostatnim turniejem w tym roku ale nie

ostatnim sezonu 2021 / 2022. Jeśli nie przerwie nam pandemia to koniec sezonu przewidywany jest na koniec czerwca 2022 roku – podkreślają organizatorzy.

Mariusz Markowski

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe