Bez Sylwestra Miejskiego, ale z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

  • 02.12.2021, 12:49
  • Krzysztof Kuzmicz
Bez Sylwestra Miejskiego, ale z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym
Piła ponownie rezygnuje z organizacji Sylwestra Miejskiego. Trwają za to intensywne przygotowania do zorganizowania Jarmarku Bożonarodzeniowego, w czasie którego na placu Konstytucji pojawi się ponad 20 wystawców oferujących różnego rodzaju produkty.

Piła już w 2019 roku zrezygnowała z organizacji Sylwestra Miejskiego, jako powód podając zbyt wysokie koszty organizacji tego wydarzenia. W ubiegłym roku decyzję podtrzymano, tym bardziej, że byliśmy w szczycie zachorowań na COVID. Nie ma więc zaskoczenia, że i w tym roku Sylwestra Miejskiego w Pile nie będzie. Będzie za to Jarmark Bożonarodzeniowy.

- I pogoda, i kalendarz wskazują na to, że coraz dłuższym krokiem zbliża się do nas Boże Narodzenie, a tym samym budowanie nastroju w mieście, które zwykle odbywa się za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. I nie inaczej będzie w tym roku – powiedziała wiceprezydent Piły Beata Dudzińska.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 grudnia głównie na placu Konstytucji, ale także częściowo przy 14 Lutego i 11 Listopada. Przygotowania już trwają, bowiem pilski MOSiR już od 6 grudnia przejmie teren, by przygotować całe wydarzenie.

- Rozpoczniemy montaż całej infrastruktury, czyli domków. Z kolei od 8 grudnia pod bankiem będą usytułowane trzy karuzele, więc proszę brać to pod uwagę korzystając z usług tych placówek, które są w tej lokalizacji – powiedział dyrektor MOSiR Dariusz Kubicki.

To jednak tylko początek utrudnień dla zmotoryzowanych mieszkańców, bowiem już od 10 grudnia cała ulica 14 Lutego oraz duża część 11 Listopada będą zamknięte. W ramach rekompensaty, plac Staszica na czas trwania Jarmarku zostanie zamieniony w strefę bezpłatnego parkowania.

A jeśli chodzi o Jarmark Bożonarodzeniowy, to na miejscu pojawią się dwa namioty oraz 20 domków, w których zakupić będzie można produkty spożywcze. Ale w czasie Jarmarku można spodziewać się atrakcji nie tylko dla ciała, ale i dla ducha.

- Nie zabraknie interesujących spotkań dla dzieci, bo już pierwszego dnia ruszy korowód Świętego Mikołaja, a potem rozświetlenie miejskiej choinki na placu Staszica. Będzie też inny korowód – teatralny, uliczny, w wykonaniu teatru z Bielawy. Będą szczudlarze, pochodnie, a więc to, co wzbudza zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych – zapowiada Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Do tego nie zabraknie kapeli góralskiej, która wystąpi na placu Konstytucji 3 Maja. Będzie także występ Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej, stoiska z rękodziełami czy warsztaty dla odwiedzających. Pojawi się również stały punkt programu, a więc żywa szopka.

Krzysztof Kuzmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe