Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Podsumowanie akcji #SzczepimyWlkp

Łącznie od sierpnia do 2 grudnia br. w ramach akcji prowadzonych z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego zaszczepionych zostało blisko 8000 Wielkopolan.
Podsumowanie akcji #SzczepimyWlkp

Zachęcam wszystkich Państwa do korzystania z dostępnych punktów szczepień. Są one najskuteczniejszą formą zwalczania chorób zakaźnych. Odporność, którą dają jest dla nas wszystkich szansą na zdrowie oraz powrót do życia, jakie prowadziliśmy przed pandemią. Zaszczepmy się i zadbajmy o siebie oraz swoich bliskich.
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński

W ramach prowadzonej akcji od 28 sierpnia do 30 listopada br. po terenie województwa wielkopolskiego kursował organizowany przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego Szczepieniobus. W tym czasie autobus pokonał 8357 km i był dostępny w 55 lokalizacjach.
Również w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (WUW) w Poznaniu oraz w delegaturach organizowane są akcje szczepień. Aktualnie w WUW w Poznaniu akcja zaplanowana jest do końca roku, a punkt szczepień czynny jest w każdy piątek, w godz. 10-16.
W okresie od maja do września br. na terenie wielkopolski ustawiany był kontener w którym zainteresowane osoby miały możliwość zaszczepienia się. W okresie od sierpnia do listopada br. z takiej formy skorzystało 1898 osób.
W październiku br. utworzony został punkt szczepień w centralnym miejscu holu głównego Dworca PKP w Poznaniu. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z możliwości zaszczepienia się w piątki i poniedziałki w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego.
Z uwagi na potrzeby osób mieszkających w DPS i konieczność ich jak najszybszego zaszczepienia Wojewoda Wielkopolski zebrał zapotrzebowanie z tych jednostek i sukcesywnie kierowane są tam zespoły szczepiące. Do 2 grudnia zaszczepione w DPS-ach zostało 712 osób.
Od września br. podjęta została współpraca z największymi uczelniami wyższymi w Poznaniu w ramach której organizowane są akcje szczepień bezpośrednio na terenie uczelni. Już ponad 1 tys. osób skorzystało z możliwości zaszczepienia się na terenie uczelni.
Z uwagi na jesienno-zimowe warunki pogodowe zakończone zostało funkcjonowanie Szczepieniobusa, co nie oznacza, że nie chcemy dotrzeć ze szczepieniami tam gdzie jest taka potrzeba. Dlatego zainteresowane jednostki samorządu terytorialnego (JST) lub zakłady pracy mogą zgłaszać do Wojewody Wielkopolskiego zapotrzebowanie na organizację doraźnej akcji szczepień na ich terenie. Wojewoda Wielkopolski zapewnia stronę organizacyjną w zakresie zespołu szczepiącego, a JST / firma jest odpowiedzialna za zapewnienie komfortowego miejsca do przeprowadzenia szczepienia.
bieżące informacje:
https://www.poznan.uw.gov.pl/szczepimysie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: fan2+1 Treść komentarza: To jest jak "Windą do nieba" Dwa Plus Jeden z niezapomnianą Elą Dmoch. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 09:41 Źródło komentarza: Pilski hejter upomniany przez prezesa UODO Autor komentarza: już mu niosą... Treść komentarza: Bo on już goni resztkami, już mu niosą butelkę z bimberkiem, musztardówkę mu wcisną do garści, stryczek z kaca mu włożą na serce i powiozą go w trumnie do taty. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 09:28 Źródło komentarza: Pilski hejter upomniany przez prezesa UODO Autor komentarza: Mentalista Treść komentarza: Jeśli normy ustalają dewianci, uraniści, pedały i lesby, terapeuci pedofile i psychiatrzy gwałciciele pacjentek, to gratulacje. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 09:20 Źródło komentarza: Pilski hejter upomniany przez prezesa UODO Autor komentarza: Archiwum "S" Treść komentarza: "...człowiek bez krzty honoru..." - jakaś stara klekotnica, która nie ośmiela się ujawnić co do danych osobowych niehonorowo bredzi o kimś, kto jest do bólu paznokci znany. Ten facio 21 września 2013 roku został uhonorowany honorową odznaką XXX-lecia "Solidarności" na spotkaniu "Zapomnianych - Niepokornych", 15 grudnia 2015 honorową odznaką Federacji Młodzieży Walczącej, a w roku 2019 Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 09:15 Źródło komentarza: Pilski hejter upomniany przez prezesa UODO Autor komentarza: urzędnik administracji państwowej Treść komentarza: Mariusz Józef Szalbierz był niegdyś radnym w wiejskiej gminie Białośliwie. Radni składają oświadczenia majątkowe. Oświadczenia są jawne, zawierają dane osobowe. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 09:05 Źródło komentarza: Pilski hejter upomniany przez prezesa UODO Autor komentarza: do RODO Treść komentarza: W związku z rozpaczliwym wołaniem Mariusza Józefa Szalbierza do Rzecznika Ochrony Danych Osobowych o spokój jego bytowania w świecie gminnym pytam: czy Mariusz Józef Szalbierz był kiedykolwiek funkcjonariuszem publicznym zobowiązanym do składania oświadczeń majątkowych? Czy oświadczenia majątkowe są jawne? Czy zawierają one dane co do daty i miejsca urodzenia oświadczającego? Czy ktokolwiek może posłużyć się tymi danymi w celu jakim bądź? Te zagadnienia zostały podniesione we wpisie na portalu Mariusza Józefa Szalbierza faktypilskie.pl. 24 lipca o 8:27. W ciągu 3 minut admin skasował wpis uznając, że naruszył regulamin. Data dodania komentarza: 24.07.2026, 09:02 Źródło komentarza: Pilski hejter upomniany przez prezesa UODO
Reklama
Reklama