Pierwszy taki regał. Wymienisz plony, nasiona i sadzonki

  • 25.03.2022, 11:55 (aktualizacja 25.03.2022, 11:56)
  • Krzysztof Kuźmicz
Pierwszy taki regał. Wymienisz plony, nasiona i sadzonki
To pierwszy w Pile, ale prawdopodobnie nie ostatni plonownik ustawiony na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Wszystko w ramach wyzwania rzuconego przez pilan członkom Klubu Dobrego Klimatu.

Klub Dobrego Klimatu to inicjatywa stosunkowo młoda, ale robiąca wiele pozytywnego zamieszania. Na swoim koncie ma już liczne akcje oczyszczania różnych części miasta z dzikich wysypisk, a pod koniec ubiegłego roku jego członkowie poprosili pilan o rzucenie im wyzwań, oczywiście o charakterze proekologicznym. Jednym z takich pomysłów była budowa plonownika. Tę część zadania wykonali pracownicy Altvatera.

- Solidny regał z materiałów z odzysku zbudowali pracownicy Altvater Piła, spółki należącej do ENERIS Surowce. Jeśli pomysł się sprawdzi, plonowniki staną na terenie innych ogrodów działkowych. Bardzo liczymy na współpracę Zarządów ROD-ów, które są kluczem do popularyzacji projektu – informuje Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku w Altvaterze.

Zasady korzystania z regału są proste: można brać wszystko, co znajduje się w środku bez konieczności zostawiania czegoś w zamian.

- Szkoda, żeby owoce i warzywa trafiały do kompostownika lub - co gorsza - na śmietnik, skoro ktoś może jeszcze je wykorzystać - podkreśla dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. - W Polsce marnujemy stanowczo zbyt dużo jedzenia. To się na szczęście zmienia i plonownik jest kolejnym krokiem, by marnotrawstwu żywności zapobiegać. Zachęcam też do dzielenia się niewykorzystanymi nasionami lub sadzonkami, których okresowo mamy w nadmiarze.

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe