Święto książki

  • 19.05.2022, 14:00 (aktualizacja 19.05.2022, 14:06)
  • Anna Czapla-Furtacz
Święto książki
Były bajki w formie teatrzyku kamishibai oraz spotkanie z pisarzem, Tomaszem Brewczyńskim i rozmowy o pisaniu i marzeniach. A wszystko w Galerii Vivo podczas majowego happeningu czytelniczego, zainspirowanego i współorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Pile.

W imprezie uczestniczyły grupy dzieci z Przedszkola Nr 3, 5 i 15 z Piły oraz uczniowie ze SP nr 2 i SP nr 5 w Pile, w tym dzieci z Ukrainy. Bajki w formie teatrzyku kamishibai odczytały Joanna Stemler i Dominika Łusiewicz z biblioteki. Natomiast teksty w języku ukraińskim zaprezentowane zostały przez Beatę Walczak, wicedyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile oraz Valerija ze SP nr 2 w Pile. Inicjatorem i koordynatorem akcji była Lidia Bochan z pilskiej PBP, a organizatorami biblioteka we współpracy z Galerią VIVO oraz Księgarnią Świat Książki. Patronat nad happeningiem sprawowała Fundacja ABC XXI.

Foto: PBP

 

 

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe