Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Święto książki

Były bajki w formie teatrzyku kamishibai oraz spotkanie z pisarzem, Tomaszem Brewczyńskim i rozmowy o pisaniu i marzeniach. A wszystko w Galerii Vivo podczas majowego happeningu czytelniczego, zainspirowanego i współorganizowanego przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Pile.
Święto książki

W imprezie uczestniczyły grupy dzieci z Przedszkola Nr 3, 5 i 15 z Piły oraz uczniowie ze SP nr 2 i SP nr 5 w Pile, w tym dzieci z Ukrainy. Bajki w formie teatrzyku kamishibai odczytały Joanna Stemler i Dominika Łusiewicz z biblioteki. Natomiast teksty w języku ukraińskim zaprezentowane zostały przez Beatę Walczak, wicedyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile oraz Valerija ze SP nr 2 w Pile. Inicjatorem i koordynatorem akcji była Lidia Bochan z pilskiej PBP, a organizatorami biblioteka we współpracy z Galerią VIVO oraz Księgarnią Świat Książki. Patronat nad happeningiem sprawowała Fundacja ABC XXI.

Foto: PBP

 

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o zidioceniu elitTreść komentarza: Pani profesor Monika Płatek cieszy się na okoliczność możliwości prokreacji w wykonaniu tych dwóch samców alfa w zwarciu zmysłowym.Data dodania komentarza: 15.04.2026, 16:07Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.Autor komentarza: wada systemuTreść komentarza: Podano ostatnio, że gość bez prawa jazdy, z zakazem sądowym wypił litr wódki i na takim gigancie z użyciem pojazdu, którym kierował, zabił dwie osoby na drodze.Data dodania komentarza: 15.04.2026, 16:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.Autor komentarza: o znaniuTreść komentarza: Mariusz Szalbierz nie jest osobą powszechnie znaną. Jest znany w środowiskach flaszkowych zdążających od półtorej flaszki do flaszki koniaku. Wszystko w zaciszu redakcji.Data dodania komentarza: 15.04.2026, 15:55Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kacze kupyTreść komentarza: O ile sie nie myle, to było 15 lat temu w gazetce miesięcznej faktypilskie.pl z kwietnia 2011.Data dodania komentarza: 15.04.2026, 15:50Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: kacze łapyTreść komentarza: Ogólny przekrój behawioru okularnika, jego wiercenie się na fotelu, jak by miał owsiki w dupie, skłania do przyjęcia uwagi, że on by chciał zakutasić jasiowi hejterkowi swojego kaczana, który jedenaście lat temu redaktor pokazał światu na kaczych łapach.Data dodania komentarza: 15.04.2026, 10:29Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: wspomnienieTreść komentarza: Czarzasty słaniając jednego posła do przejścia na teren jego partii zachęcał, że u nich można chlać, ruchać, ćpać! Oaza wolności od wszystkiego.Data dodania komentarza: 14.04.2026, 21:29Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.
Reklama
Reklama