W gminie Łobżenica zagospodarują teren przy świetlicy wiejskiej

  • 08.06.2022, 17:29
  • eEs
W gminie Łobżenica zagospodarują teren przy świetlicy wiejskiej
Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie dofinansowania 170 projektów odnowy wsi z terenu całej Wielkopolski. Wśród nich znalazły się dwa projekty z terenu Gminy Łobżenica!

Już w tym roku, realizacji doczeka kontynuacja zagospodarowania terenu wokół świetlicy wiejskiej w miejscowości Dźwierszno Małe a także nowy plac zabaw powstanie w sołectwie Witrogoszcz - Osada. Łączna kwota uzyskanego dofinansowania na dwa zadania opiewa na sumę 51 000,00 złotych. Co najważniejsze - w projektach swój nieoceniony wkład wniosą sami mieszkańcy dzięki pracy własnej a środki finansowe zaplanowane zostały w funduszach sołeckich.

- W tym miejscu chcielibyśmy podziękować całej kapitule konkursu - w szczególności Wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego Krzysztofowi Grabowskiemu, a także Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosławowi Maciejewskiemu za akceptację wniosków oraz duże zaangażowanie osobiste w budowaniu przez Konkurs naszej lokalnej Odnowy Wsi! – mówi burmistrz Piotr Łosoś.

Podpisanie umów o dofinansowanie już w czerwcu.

eEs

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe