Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

ANS uroczyście na Uroczysku

To nie pierwsze takie podsumowanie sportowego roku w tym nietypowym, ale jakże wyjątkowym miejscu. To głównie zasługa partnerstwa władz ANS z kierownictwem pilskiej firmy Grapil, Panią Grażyną Sobieraj, sponsorem technicznym ANS, na czele.
ANS uroczyście na Uroczysku

Były lata chude i tłuste onegdaj PWSZ w Pile. Uczelnia mieszcząca się przy Podchorążych, ostatnimi czasy zmieniała swą nazwę z PWSZ na PUSS, obecnie mając oficjalnie w nazewnictwie Akademię Nauk Stosowanych Stanisława Staszica.

ANS, miniony okres ocenia sportowo jako najlepszy! Podkreśla to nie tylko rektor pilskiej uczelni JM Rektor dr hab. Donat Mierzejewski czy Prorektor ds. Jakości Kształcenia i Studentów dr Paweł Dahlke,  ale o pilskiej uczelni mówi się dziś w całej studenckiej Polsce!

 

Po raz kolejny Ośrodek Wypoczynkowy Uroczysko Henrykowo pod Złotowem gościło sportowców – studentów pilskiej Akademii Nauk Stosowanych.

Spotkanie podsumowujące Akademicki Roku Sportowy 2021/2022, przygotowane m.in. przez szefa katedry sportu ANS - Andrzeja Grzesika,  miało uroczysty charakter.

W roku akademickim 2021/2022 zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS ANS Piła zdobyli sześć medali AMP, co pozwoliło zająć 21 miejsce w klasyfikacji medalowej, na 92 sklasyfikowane uczelnie z całej Polski. W klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych ANS zajął bardzo wysokie czwarte miejsce.

Znów pilska uczelnia mogła poszczycić się (już po raz czwarty) organizacją finałów AMP w judo. To bardzo duże osiągnięciem organizacyjnym z obszaru sportu. Te w hali sportowej ANS, odbiło się bardzo szerokim echem w kraju.

Tym bardziej, że pilscy judocy zdobyli w tych mistrzostwach aż cztery medale: złote: Paula Kułaga – Ekonomia, Martyna Brzyńska – Kryminalistyka,  Adam Stodolski – Ekonomia oraz brąz Jakub Serwatka – Fizjoterapia.

Niesamowitym osiągnięciem, głównie dzięki kreatywności włodarzy i sportowych umiejętności futsalistów  pilskiej ANS był z pewnością tytuł wicemistrzów Polski!

Zespół futsalistów pod wodzą trenera Macieja Konerta: Piotr Przygocki, Adrian Mielec, Radosław Góźdź, Wojciech Bukowy, Zbigniew Barańczyk, Kacper Kałużny, Mikołaj Łosoś, Marcin Ciesielski, Jakub Fatyga, Mikołaj Michałek oraz Wojciech Węgrzyn, zdobył w Krakowie srebro.

Oczywiście nie można zapomniec o świetnym osiagnięciu i brązowym medalu lekkoatlety Jakuba Lewandowski – ekonomia.

Szef Klubu Uczelnianego ANS – Paweł Łojewski uważa, iż studenci ANS z optymizmem patrzą na nowy rok akademicki.

Mają już nowe wyzwania i nowe cele sportowe …

Podsumowanie w Henrykowie było tez okazja do pożegnania się ze sportem ANS m.in.

Wręczono nagrody i listy gratulacyjne studentom kończącym przygodę z Uczelnią ANS:

Paula Kułaga – Ekonomia – Judo, Katarzyna Wiszniewska – Fizjoterapia – Judo, Adam Stodolski – Ekonomia – Judo, Jakub Lewandowski – Ekonomia lekkoatletyka.

Życzymy Wam powodzenia i dalszych sukcesów życiowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

klops 01.07.2022 10:23
Nie ma nauk stosowanych. Są zastosowania nauk.

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: co kto ma gdzie Treść komentarza: Senator zamieszał w szambie, a resztę ma w dupie. Nie ustosunkowuje się do zagadnień poruszanych w postach. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Szydercy Treść komentarza: Tak. Nawet jego komiliton Barabasz zadziwił się i zawołał: takie resztki wlewasz? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: składniki oferty Treść komentarza: Czy to było wtedy, jak Mariusz Szalbierz podzielił się niedopitką, resztką jakiegoś płynu, który mu się nie zmieścił? Czy taka resztka mogła być zbiorowiskiem wody, spirytusu, cukru, bakterii, gilów z nosa, śliny, wirusów, riketsji, prionów, złuszczonych naskórków i włosów z nosa, resztek zagrychy z paszczy, Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Klub AA Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: oddział zamknięty Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: kokosza Nel Treść komentarza: Informujemy Szalbierza i Barabasza, że w drodze podglądu i podsłuchu uzyskaliśmy wiedzę o ofercie pieluchomajtek, o których wspominali w jednym z odcinków programu "Szydercy" w trosce o dupę Lemanowicza reprezentowanego przez "jasia hejterka". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:04 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama