Przestępcza para zatrzymana

  • 08.07.2022, 23:19
  • iej
Przestępcza para zatrzymana
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego zatrzymali 22-letniego mężczyznę oraz jego 16-letnią partnerkę, którzy dokonywali wypłat gotówki pochodzącej z przestępstwa.

 

W ubiegłą środę, 29 czerwca policjanci uzyskali informację, że młoda kobieta znajdując się w rejonie jednego z bankomatów przy al. Wojska Polskiego w Pile może dokonywać wypłaty gotówki przy wykorzystaniu kodów BLIK pochodzących z oszustwa. We wskazanym rejonie błyskawicznie pojawiły się nieumundurowane patrole, które sprawdzały pobliski teren w poszukiwaniu młodej kobiety. Funkcjonariusze ustalili jej wizerunek.

Kilkadziesiąt minut później kryminalni zauważyli odpowiadającą rysopisowi kobietę, która była w pobliżu innego bankomatu kilka ulic dalej. Nieletnia posiadała przy sobie saszetkę z zawartością gotówki w kwocie ponad 14 tysięcy złotych. Młoda kobieta została zatrzymana. Jak się okazało, nie działała sama. W jednym z pilskich hoteli znajdował się jej chłopak – 22-letni mężczyzna, który również został zatrzymany.

Oszustwa, których się dopuszczali polegały na uzyskaniu dostępu do konta w aplikacji „Messenger” skąd zostały wysyłane wiadomości do znajomych z prośbą o nagłą pomoc finansową w postaci wygenerowania kodu blik. Kod ten został przesyłany do 22-letniego mężczyzny, który wspólnie z nieletnią dokonywał wypłat gotówki z bankomatów.

Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa ma rozwojowy charakter. Ustalenia wskazują, że ten sam mężczyzna wypłacał gotówkę pochodzącą z oszustwa w bankomatach nie tylko w Pile, ale również innych miastach w Polsce. 22-latek usłyszał już zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. O losie 16-latki zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

st. sierż. Wojciech Zeszot

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe