Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ponad 440 mln zł trafi do wielkopolskich samorządów

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński przekazał w Brzostowie (gm. Miasteczko Krajeńskie) symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja III – PGR kolejnym samorządom, tym razem z powiatu obornickiego, pilskiego oraz złotowskiego.
Ponad 440 mln zł  trafi do wielkopolskich samorządów

Mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński: - To bardzo istotny program, który umożliwia samorządom sfinansowanie inwestycji, które z ich punktu widzenia są najbardziej potrzebne. Dziękuję wszystkim samorządowcom za aktywność i gratuluję skutecznego pozyskiwania rządowych środków na realizację inwestycji najbliższych mieszkańcom Wielkopolski.

Wojewoda spotkał się z samorządowcami z powiatu pilskiego oraz złotowskiego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie. Łącznie do samorządów powiatu pilskiego i złotowskiego trafi 42 295 144 zł w ramach III edycji Programu Inwestycji Strategicznych na realizację 23 zadań.

Z tych powiatów dofinansowane rządowymi środkami zostaną te inwestycje:

Gmina Miasteczko Krajeńskie - Przebudowa drogi gminnej położonej w miejscowości Brzostowo 2 000 000 zł. Powiat Pilski - Modernizacja drogi powiatowej nr 1174P na odcinku Nowy Dwór-Leżenica 2 940 000 zł. Powiat Złotowski - Przebudowa dróg powiatowych z przebudową przejść dla pieszych w miejscowościach: Święta, Radawnica, Brzeźnica, Tarnówka, Stara Wiśniewka 1 941 240 zł, Przebudowa drogi powiatowej nr 1065P- ulica Brzozowa w Złotowie 783 804 zł. Gmina Białośliwie - Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Nieżychowie 2 058 000 zł. Miasto i Gmina Kaczory - Budowa ścieżki rowerowej Krzewina-Dziembowo 1 470 000 zł. Gmina Łobżenica - Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dźwiersznie Małym 3 430 000 zł. Gmina Szydłowo - Budowa, rozbudowa i przebudowa świetlicy wiejskiej w Starej Łubiance 3 590 000 zł. Gmina Ujście - Budowa boisk sportowych w Byszkach, Chrustowie i Jabłonowie 1 402 500 zł, Modernizacja placów zabaw na terenie gminy Ujście 975 000 zł. Gmina Wyrzysk - Budowa dróg w Rudzie i Gleśnie 2 000 000 zł, Budowa drogi gminnej nr G129315P w Falmierowie 1 000 000 zł. Miasto i Gmina Wysoka - Budowa wraz z przebudową sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej w rejonie Osiedla Kościuszki w Wysokiej 2 850 000 zł. Gmina i Miasto Jastrowie – Modernizacja oczyszczalni ścieków w m. Jastrowie 1 960 000 zł. Gmina i Miasto Krajenka - Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie sołectwa Krajenka Wybudowanie 1 389 640 zł. Gmina Lipka - Termomodernizacja budynku Szkoły podstawowej w Łąkiem oraz Urzędu Gminy w Lipce 2 499 980 zł. Gmina Okonek - Modernizacja stacji uzdatniania wody z ujęciem wód głębinowych w Borucinie 1 990 000 zł. Gmina Tarnówka - Modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Bartoszkowo 1 620 000 zł, Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Annopole 805 000 zł. Gmina Zakrzewo - Termomodernizacja sal wiejskich w miejscowościach Głomsk i Kujan 1 666 000 zł, Budowa oświetlenia przy ścieżce pieszo-rowerowej wraz z budową placu rekreacyjnego w Zakrzewie 882 000 zł. Gmina Złotów - Budowa boiska wielofunkcyjnego i szatni w Stawnicy 1 470 000 zł, Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w obrębie miejscowości Nowy Dwór i Dzierzążenko 1 372 000 zł.

Ponad 440 mln zł – tyle rządowych środków trafi do wielkopolskich samorządów, na terenie których funkcjonowały tzw. PGR-y. Dzięki tej kwocie 210 projektów otrzyma dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Edycja III – PGR.

O wsparcie w tej edycji Programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dotacje na inwestycje dla gmin i powiatów. Współpraca rządu i samorządu daje efekty, w postaci inwestycji, które spełniają oczekiwania mieszkańców, co gwarantuje zrównoważony rozwój całego kraju. W II edycji programu każdy z samorządów otrzymał dofinansowanie, na które łącznie rząd przeznaczył ponad 30 mld zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: t€macz z ruskiego Treść komentarza: Podobno niektórzy opoje nie pieriekusywajut, znaczy po naszemu nie zakąszają. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:28 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: co kto ma gdzie Treść komentarza: Senator zamieszał w szambie, a resztę ma w dupie. Nie ustosunkowuje się do zagadnień poruszanych w postach. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:02 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Szydercy Treść komentarza: Tak. Nawet jego komiliton Barabasz zadziwił się i zawołał: takie resztki wlewasz? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: składniki oferty Treść komentarza: Czy to było wtedy, jak Mariusz Szalbierz podzielił się niedopitką, resztką jakiegoś płynu, który mu się nie zmieścił? Czy taka resztka mogła być zbiorowiskiem wody, spirytusu, cukru, bakterii, gilów z nosa, śliny, wirusów, riketsji, prionów, złuszczonych naskórków i włosów z nosa, resztek zagrychy z paszczy, Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Klub AA Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: oddział zamknięty Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama