Za nami strongmani – przed nami Rock Scena Powiatu Pilskiego!

  • 28.07.2022, 11:53 (aktualizacja 28.07.2022, 11:59)
  • bek
Za nami strongmani – przed nami Rock Scena Powiatu Pilskiego!
Na tegoroczne wakacje Powiat Pilski zaplanował wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych dla mieszkańców. Główną areną spotkań jest Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, gdzie już odbył się Pojedynek Gigantów Strongman o Puchar Starosty Pilskiego oraz Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów. Przed nami – 30 lipca – Rock Scena Powiatu Pilskiego!

Przez całe wakacje Powiat Pilski zaprasza na stadion przy Okrzei w Pile, gdzie odbywać się będą ciekawe wydarzenia. A będą im towarzyszyć dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz koncerty muzyczne.

- Zaplanowaliśmy je tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Oczywiście wstęp na nasze wydarzenia jest bezpłatny - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Tłumy pilan i gości z powiatu oraz całego regionu piskiego pojawiły się na pojedynku strongmanów i festiwalu baniek mydlanych. Pojedynek Gigantów Strongman i Festiwal Baniek Mydlanych i Kolorów rozpoczęły Lato z Powiatem Pilskim na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Oba wydarzenia okazały się strzałem w dziesiątkę, a Stadion Powiatowy przy Okrzei po raz kolejny sprawdził się znakomicie.

Niedzielne popołudnie spędziły na nim tysiące mieszkańców, także z okolicznych gmin powiatu pilskiego, rodziny z dziećmi, dorośli, młodzież.

W Pile wystąpiła czołówka polskich zawodników, w tym Oskar Ziółkowski, Mistrz Polski 2021 r. i tegoroczny wicemistrz Polski, który potwierdził wysoką formę także w Pile, wgrywając zawody. Konkurencje były niezwykle widowiskowe, a siła i umiejętności strongmanów budziły prawdziwy podziw i aplauz widzów. Ale jak nie bić braw, kiedy zawodnicy mierzą się np. z przeciąganiem ciężarówki? Widowiskowe były zresztą wszystkie konkurencje, bo w każdej strongmani dźwigali ogromne ciężary i imponowali nadludzką siłą.

- Z rozmów z zawodnikami wynika, że każdy z nich ćwiczy wiele godzin w tygodniu, to mnóstwo pracy i wyrzeczeń. W Pile czuli się znakomicie i dziękują mieszkańcom za tak ciepłe przyjęcie i ogromny doping – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Puchary dla najlepszych zawodników wręczali przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile: Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu, Emilia Załachowska i Marek Kamiński, członkowie Zarządu.

Na dużej płycie stadionu rodziny z dziećmi wspólnie bawiły się na Festiwalu baniek mydlanych i kolorów, a maluchy mogły także korzystać z dmuchanych zamków. Była dobra zabawa, muzyka, taniec i kolorowe szaleństwo. Gościem specjalnym była Kicia Kocia, postać z ulubionej bajki dla dzieci, z którą maluchy chętnie robili wspólne zdjęcia.

- Okazało się, że niedużym kosztem można zorganizować naprawdę bardzo ciekawe i sympatyczne wydarzenia dla mieszkańców. Wystarczy chcieć - dodaje starosta.

 

***

Kolejne spotkanie dla wszystkich już 30 lipca (sobota) – na stadion przy Okrzei w Pile zawita Rock Scena Powiatu Pilskiego. Wystąpią zespoły: Alter Ego, Kil Folins, The Ghost, Ribs in Coke.

Ciekawie zapowiada się koncert Kil Folins – zespół nagrywał niedawno drugą płytę i z pewnością muzycy podzielą się z publicznością efektami pracy nad nowymi utworami. Grupa występowała już przed pilską publicznością (także na Stadionie Powiatowym przy okazji imprezy Ninja Wolf Race). To kawał dobrego, rockowego grania. Muzyka Kil Folins jest jak nazwa ich zespołu – przewrotna, pomysłowa, energetyczna i… z dużą dawką humoru oraz trafnych refleksji w tekstach. Zespół tworzą Bartosz Wodarkiewicz - wokal i gitara, Sławek Kotarski - gitara, Robert Kania - bas, Przemek Zdunek - perkusja.

Fani mocnego grania czekają także na występ Ribs in Coke – to grupa trzcianecko – pilska, grająca od 2015 roku. Wcześniej funkcjonowała pod nazwą 39,5. W swoim repertuarze posiada znane wszystkim polskie oraz światowe utwory z różnych gatunków muzycznych, które aranżuje w rockowym klimacie. Muzycy grają także własny materiał – w Internecie dostępny jest m.in. teledysk do utworu „Relegere”. Zespół tworzą: Bartosz Kułaczewski – wokal, Dariusz Powchowicz – gitara, Marcin Stawujak – gitara, Andrzej Kossewski – bas oraz Wiesław Olszewski – perkusja.

Wystąpią także The Ghost i Alter Ego.

13 sierpnia (sobota) natomiast odbędzie się Rodzinny Piknik Sportowy z Okazji 100-lecia Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile.

- Wprawdzie 100–lecie przypada 14 sierpnia, to zaczynamy dzień wcześniej, bo w niedzielę tradycyjnie organizujemy Rodzinny Piknik Wojskowy. Podczas jubileuszowych obchodów do południa odbędą się prezentacje klubów sportowych, liczne pokazy i piknik. Wieczorem natomiast koncerty popularnych gwiazd – zapowiada starosta.

O godz. 19.00 popularne przeboje zaśpiewa zespół MELOMANY – z programu „Jaka to melodia”. O godz. 20.30 na scenie wystąpi Andrzej Piaseczny z zespołem.

14 sierpnia (niedziela) odbędzie się Rodzinny Piknik Wojskowy, z udziałem wielu jednostek i służb mundurowych. Początek godz. 10.00. Wieczorem natomiast kolejne koncerty, wystąpią: Liber, Mezo i Grubson.

Na koniec Lata z Powiatem Pilskim na stadionie 11 września odbędą się Dożynki Powiatu Pilskiego połączone z Eko Meetingiem. Do Piły zjadą przedstawiciele gmin i sołectw. Odbędą się także liczne koncerty, wystąpią m.in. Zespół Pieśni i Tańca Krajna, a gwiazdą wieczoru będzie zespół disco polo SKANER.

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe