MITYNG na jaki Piła zasłużyła ...

  • 02.09.2022, 08:27
  • Mariusz Markowski
MITYNG na jaki Piła zasłużyła ...
To było w miniony piątek, na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile. Wydarzenie, które przyćmiło inne lekkoatletycznie wydarzenia ostatniego roku. Wieczorny, już 3 z kolei, mityng lekkoatletyczny to była przede wszystkim wspaniała okazją do spotkania się nie tylko utytułowanych pilskich lekkoatletów, ale także fce tu face Zapraszamy z gwiazdami polskiej królowej sportu jak z Marcinem Lewandowskim, Janem Hurukiem czy Pawłem Czapiewskim.

Organizatorem wieczornego biegania było Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego.

 

Przypomnijmy tylko,  że Stowarzyszenie założyli byli lekkoatleci pilskich klubów Gwardii i Gwdy.  To oni postanowili zorganizować Miting lekkoatletyczny, w którym w biegu na 1000 m spotykają się byli zawodnicy pilskich klubów, a miejsce rozgrywania imprezy tez nie jest przypadkowe, bo większość byłych zawodników zaczynała swoja przygodę z lekkoatletyką.

Całe przedsięwzięci wzięli na siebie wielokrotny medalista Mistrzostw Polski,  czwarty zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 3000 m prz. Adam Żukowski, Jarosław Pińkowski, Dagmara Bonarska-Palacz i Tomasz Marciniak.

Bieg na 1000 m wygrał Zodrow przd Jakubem Filipiakiem 2:56,76 oraz Mateuszem Wawrzyniakiem 2:58,95.

W biegu na 1000 m kobiet (bieg poprowadził Marcin Lewandowski) najlepszą była Justyna Kurasz 3:15,83, przed Ewelina Salwa 3:22,42 oraz Ewa Mączyńska 3:43,06.

Odbyły się tez biegi na 400 m dla dzieci, w których najlepszymi byli  Weronika Bogdańska oraz Szymon Matynia.  Najwięcej emocji tradycyjnie dostarczyły sztafety      4 x 400 m  w których kolejność była następująca:  Osiek nad Notecią  4:03,86,  4 RUN mężczyźni 4:20,36 , GWDA 4:24,25 ,GWARDIA  4:25,47, Gwardia juniorki  4:28,85, 4 Run mix  4:58,85, KB Gminy Czarnków 5:09,63.

Imprezę zakończyły liczne dekoracje oraz wspólny grill pod wiatą na stadionie.

  • Właśnie dla takich między innymi wydarzeń odbudowaliśmy ten stadion. Była to jedna z naszych najbardziej trafionych inwestycji w naszym regionie na przestrzeni dziesięciolecia – podsumował to wydarzenie starosta pilski Eligiusz Komarowski.
     

Mariusz Markowski

Mariusz Markowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe