Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Policjanci eskortowali chorą dziewczynkę do szpitala

Liczyła się każda minuta, gdyż po chemioterapii stan dziecka gwałtownie się pogorszył.
Policjanci eskortowali chorą dziewczynkę do szpitala

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile eskortowali taksówkę, w której znajdowała się dwuletnia dziewczynka chora na nowotwór mózgu wraz ze swoją mamą. Policjantów zaalarmował taksówkarz, który wiózł panie do szpitala, prosząc o pomoc mundurowych. Liczyła się każda minuta, gdyż po chemioterapii stan dziecka gwałtownie się pogorszył. Policjanci na sygnałach zapewnili pilotaż do szpitala.

24 października br. w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile pełnili służbę na terenie miasta. W godzinach popołudniowych w centrum Piły, w pewnym momencie policjantom zajechała drogę taksówka. Kierujący poinformował, że wiezie bardzo chore dziecko do szpitala. Mężczyzna obawiając się o  zdrowie i życie dziecka poprosił policjantów o pomoc.

- Mundurowi natychmiast przekazali informację dyżurnemu pilskiej komendy i błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Sierż. sztab. Piotr Wawrycz i st. sierż. Milena Olszewska włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie i eskortowali taksówkę z chorą, dwuletnią dziewczynką. Dzięki błyskawicznej pomocy policjantów, dwuletnia Michelle szybko i bezpiecznie trafiła do szpitala. Po przybyciu do placówki medycznej na dziecko i jej mamę czekali już lekarze, którzy natychmiast zajęli się dzieckiem – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

25 października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzili  dwuletnią Michelle oraz pozostałych najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile na Oddziale Chirurgii Dziecięcej oraz Pediatrii. Malutka Michelle już dzisiaj czuje się znacznie lepiej, jednak walczy z ciężką chorobą.

- Funkcjonariusze przekazali najmłodszym pacjentom kolorowe pluszaki, kolorowanki i odblaski. Zaskoczone niespodzianką dzieci nie kryły radości. Mamy nadzieję, że czas spędzony z policjantami, pozwolił choć na chwilę zapomnieć małym pacjentom o codziennych zmaganiach z chorobą. Podczas trwania wizyty na twarzach dzieci bardzo często można było zauważyć uśmiech, co w opinii mundurowych było dla nich największą nagrodą – dodaje podkom. Ż. Kowalska. - Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Życzymy wszystkim najmłodszym pacjentom Szpitala Specjalistycznego w Pile szybkiego powrotu do zdrowia i samych radosnych chwil.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Krzysiek. 27.10.2017 21:45
Brawo dla Policji :)

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama