Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Strażacy uwolnili sto tuczników

We wtorek tuż przed godziną dwunastą na drodze Kijaszkowo – Tłukomy w gminie Wysoka doszło do groźnego wypadku drogowego. Kierujący samochodem ciężarowy marki Renault zjechał na pobocze i doprowadził do przewrócenia na bok samochodu wraz z naczepą, w której przewożonych było 100 tuczników. Przed przybyciem straży pożarnej kierujący sam o własnych siłach opuścił pojazd.
Strażacy uwolnili sto tuczników

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu nożycami hydraulicznymi otworów w naczepie w celu uwolnienia tuczników na zewnątrz pojazdu. Strażacy nadzorowali stado 100 tuczników do czasu przyjazdu pojazdu zastępczego. Dalsze działania straży polegały na oświetleniu terenu akcji podczas stawiania przez dźwig samochodu ciężarowego na koła.

W działaniach ratowniczych trwających ponad 9 godziny udział brały 4 zastępy straży pożarnej z Wysokiej i Piły, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektora Weterynarii w Pile.

Opracował: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RecipTreść komentarza: tradycja tureckiej kuchni proponuje kebab.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 21:01Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: okTreść komentarza: liczba pi zwana ludolfiną: 3,1415926535...Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:36Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: o trwaniuTreść komentarza: Niech nikt nie śmie czepiać się stylu wypowiedzi sędziów w sądach. Wypowiedź bez treści, błędna do bólu wszystkiego jest częścią etosu sądownictwa powszechnego. Dla przykładu z miasta Piły podajemy użycie przez Smyczyńskiego w uzasadnieniu wyroku, że on dywaguje, co po polsku znaczy: ględzi, bredzi rozwlekle nie na temat. I nic się nie dzieje, świat trwa.Data dodania komentarza: 18.07.2025, 20:19Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20. ( Autor komentarza: kaziuTreść komentarza: No i fajnieData dodania komentarza: 17.07.2025, 19:28Źródło komentarza: Rada Miejska Złotowa odwołała panią skarbnikAutor komentarza: bigosTreść komentarza: On jest wielką dupą jako Big Ass.Data dodania komentarza: 17.07.2025, 19:11Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Facet, który przedstawił się jako Mariusz Szalbierz ostatnio pauzuje w robocie redakcyjno- wydawniczej portaliku i papierowej ulotki o tematyce przebrzmiałej. Co to może być? Albo łopata grabarza albo choroba somatyczna wskutek luzackiej obyczajności redakcji zapoczątkowana relacją z obrad Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego 8 marca 2006.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 18:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.
Reklama
Reklama