Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Awangarda w Pile i duetu Witold OLESZAK – Albert CIRERA

Drugim koncertem w 2018 roku z serii Awangarda w Pile będzie koncert duetu Witold OLESZAK – Albert CIRERA.
Awangarda w Pile i  duetu Witold OLESZAK – Albert CIRERA

Pianista Witold OLESZAK, urodzony w Pile, ma za sobą grę i nagrywanie płyt z legendarnymi zespołami awangardy rockowej – KREW, REPORTAŻ i LIGHT COORPORATION. Również szereg koncertów z niezwykle ważnymi muzykami nowej, awangardowej muzyki improwizowanej, które również zakończyły się nagraniami płyt: "Fragments Of Parts" i "Over The Title" z perkusistą Rogerem TURNEREM, "Di Vi Ded By 4" w kwartecie MEŁECH / LONBERG-HOLM / OLESZAK / GOŁĘBIEWSKI a także improwizowaną sesję z RAL7024 wydaną, jako "Session No 031". Saksofonista Albert CIRERA to muzyk z Barcelony prowadzący swoje zespoły ALBERT CIRERA & TRES TAMBORS oraz ALBERT CIRERA LISBON TRIO, ale także mający za sobą liczne koncerty i nagrania z wieloma znakomitymi muzykami z kręgu awangardy jazzowej. Obu muzyków łączy upodobanie do tzw. nowej muzyki improwizowanej, eksperymentalnych konstrukcji dźwiękowych zbudowanych z dźwięków konwencjonalnych a także z dźwięków preparowanych konwencjonalnych instrumentów. Ich wspólne koncerty nie są wcześniej przygotowywane a więc będzie to realna improwizacja. Wspólna ich płyta "Terra Plana" ukaże się 7 czerwca 2018 roku i na pewno będzie ją można nabyć na koncercie w Pile.

Koncert odbędzie się w Sali Kameralnej Regionalnego Centrum Kultury "Fabryka Emocji" 10 czerwca 2018 roku o godzinie 18.00 (bilet: 20,00 PLN).

Planowane są jeszcze dwa następne koncerty w tym roku. Polskiej formacji TATVAMASI w lipcu oraz francuskiego tria TOC we wrześniu.

HP.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RowerTreść komentarza: W Brukseli, w Brukseli w pościeli Wesoła balanga wciąż trwa. Walili się Robert i Krzychu. Bo były pedały to dwa.Data dodania komentarza: 23.12.2025, 20:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.Autor komentarza: Znawca babTreść komentarza: Pilanka, jeśli przyjąć zachowaną cnotliwość z urody, to może być Kaja.Data dodania komentarza: 22.12.2025, 12:12Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 8Autor komentarza: 3 laskiTreść komentarza: W tym donosie jest ziarno prawdy. Leman jest stary. Reszta, to brednie przechodzonej bladzi.Data dodania komentarza: 21.12.2025, 10:27Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 8Autor komentarza: fiu - fiu!Treść komentarza: Podobno mariusz ponownie robi w Tygodniku Nowym, tym razem jak sztyft redakcyjny. Bo kiedyś był naczelnym.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 20:30Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 11.Autor komentarza: stare dziejeTreść komentarza: Mariusz w tej robocie jest jak pijane dziecko we mgle i pokrzywach. On nie wie, co zrobił, że złamał wszystko, co było do złamania w dziennikarstwie. A wzięło mu się to stąd, że ma tak zwaną kriszę, czyli daszek ochronny od wielkiego smrodatora powiatu pilskiego.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 20:28Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 11.Autor komentarza: ParkinsonTreść komentarza: To jednak w tym czasie komuna, esbecja wpływały na możliwość przeżycia ludzi Solidarności, którzy roboli coś, żeby komuna i esbecja upadła. Rok 1987 był schyłkiem, ale nie końcem tego badziewiastego stylu kierowania państwem. Dzisiaj hydra się odradza pełna żurku i czarzastości tuskoidalnej. Jak coś może pójść źle, to pójdzie.Data dodania komentarza: 19.12.2025, 20:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 11.
Reklama
Reklama