Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Upały w całym kraju. W powiecie pilskim nie lepiej...

Upały w całym kraju. W powiecie pilskim nie lepiej...

Termometry szaleją! W cieniu pokazują już nawet powyżej 30 stopni, a temperatura w słońcu dobija do 50 st. C – naszym domowym termometrom zaczyna brakować skali. Z jednej strony: wakacje, urlopy, a więc oczekujemy dobrej pogody, ale z drugiej fala upałów jaka od paru dni opanowała nasz kraj, a także brak deszczu i najmniejszych powiewów chłodzącego wiatru – przynajmniej w naszym regionie - powodują że coraz więcej osób zaczyna odczuwać dolegliwości. Lekarze radzą: jeśli nie musicie, nie przebywajcie na słońcu dłuższy czas.

Prognozy długoterminowe pokazują: będzie gorąco. Najgorsze upały pozostaną z nami jeszcze przynajmniej do soboty 4 sierpnia; potem – przez kolejne 2 tygodnie - temperatura w dzień ma się utrzymywać na poziomie 26-23 st. C. 

Komunikat ostrzegawczy w ramach monitoringu zagrożeń przekazał dzisiaj Starosta Pilski. Jego treść poniżej.

 

Wysoka temperatura, słońce.... jak na razie na nic innego u nas się nie zanosi. Trzeba uważać.

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Pilski przekazuje treść ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu.
Obszar: województwo wielkopolskie – powiat pilski
Ważność: od godz. 14:00 dnia 26.07.2018 do godz. 20:00 dnia 28.07.2018
Przebieg: Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od
29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.
Prawdopodobieństwo: 80%


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kinoTreść komentarza: "Intymne oświetlenie", tak był czeski film. O tym powinien wiedzieć pomiot wielkiego redaktora, który zna się na filmach.Data dodania komentarza: 27.10.2025, 21:10Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 12.Autor komentarza: oto jest pytanieTreść komentarza: To obecnie pomiot ma 13 lat i pewnie jest gruby jak dynia?Data dodania komentarza: 27.10.2025, 21:05Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 12.Autor komentarza: Liga Obrony CnotyTreść komentarza: Obecnie nasz ulubiony ulubieniec mediów gminnych nie wytrzymał i dla ocalenia od udaru, który popularnie nazywa się "szlag go trafił", wykonał ruch terroru cenzorskiego banując nielubianego internautę (Noska za życia pisywał: internaułtę, jak to polonista z dyplomem) w trybie: Error 1006. Od nas otrzymuje darmowy bon na miesiąc życia licząc od dnia zmarłych. Jednocześnie zapytujemy: jak smakowała flaszka podłego łiskacza Highlander 0,7 litra zaprezentowana na portalu i czy zdążył ktoś się przyłączyć na apel opoja? W ramach bonu może chlać i jeździć po pijaku.Data dodania komentarza: 27.10.2025, 20:53Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 12.Autor komentarza: Prawo i sprawiedliwośćTreść komentarza: Tak, podle świadczyła , fałszywie.Data dodania komentarza: 27.10.2025, 15:24Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: Woźny trybunałuTreść komentarza: Czy Milena świadczyła fałszywie w sądzie przeciwko Lemanowi?Data dodania komentarza: 27.10.2025, 13:27Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: bieda panie, biedaTreść komentarza: Emeryt z zarobkiem rocznym 240.000 zł nie da rady bez jakiej dorywczej roboty. Bo chaty, baby w tym kochanki lubiące starych dziadów, działka na schadzki, nurkowanie w Egipcie, żeby złapać za pipcię. To wszystko kosztuje.Data dodania komentarza: 26.10.2025, 21:35Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.
Reklama
Reklama