Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pilska Biesiada Pokoleniowa przyciągnęła tłumy

Wspólne tańce, długie rozmowy, przejażdżki bryczką, dzieci na dmuchanych zamkach, zabawy w kąciku policyjnym, oblegane stoiska specjalistów z poradami zdrowotnymi, w końcu smaczny poczęstunek dla wszystkich – tak wyglądała pierwsza Pilska Biesiada Pokoleniowa na stadionie przy Okrzei, na którą mieszkańców zaprosił Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski oraz Bogumiła Cybulska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile.  
Pilska Biesiada Pokoleniowa przyciągnęła tłumy

Biesiada zaczęła się o godz. 17. Gości powitał starosta Eligiusz Komarowski:

-  Spotykamy się dzisiaj, by lepiej się poznać i integrować. Takie wydarzenia jednoczą mieszkańców, bo nic tak nie łączy, jak wspólna rozmowa i zabawa. A stadion przy Okrzei jest doskonałym do tego miejscem, który po latach zapomnienia przywróciliśmy do życia. 

Bogumiła Cybulska najpierw powitała seniorów, którzy tego lata regularnie co czwartek spotykają się już na stadionie i dobrze się bawią. - Dzisiaj jednak spotykamy się w znacznie liczniejszym gronie, bo impreza ma szerszą formułę. Witamy zatem młodszych uczestników, rodziców z dziećmi i młodzież - powiedziała.  

Potem biesiada zaczęła się na całego. Do tańca porwał zespół AM z Wyrzyska, który zagrał znane i popularne przeboje. Dzieci ruszyły na dmuchane zamki i na mega bańki mydlane. Kolejki ustawiły się do kucyka, wkrótce również do bryczki, w której zasiadały całe rodziny. Oblegane było także stoisko policji, która urządziła kącik dla maluchów, podobnie pilskiego sanepidu, gdzie dorośli chętnie badali poziom cukru we krwi i ciśnienie. Cennych rad udzielał Powiatowy Rzecznik Konsumentów, a panie z pilskiej biblioteki wciągnęły dzieci do interesujących konkursów i zabaw.

W międzyczasie przyjechali strażacy i ustawili kurtynę wodną. Dzieci były wniebowzięte. Uczestnicy biesiady mieli również okazję posmakować smacznych staropolskich potraw, które przygotował Włodzimierz Paprocki ze Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno. 

Zabawa trwała do 21. Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie i wręczono nagrody dla seniorów, którzy najlepiej powożą końmi, ufundowane przez stowarzyszenie "Formacja Dźwierszno O.M.M.P.". Największy puchar powędrował do  Floriana Nowaka z Ujścia.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

balbina 12.08.2018 16:56
No cóż, kiedy tak się przyjrzeć twarzom uczestników... To wiele wyjaśnia...

benek 13.08.2018 11:19
Proponuję spojrzeć w lustro !

balbina 13.08.2018 16:08
Odezwał się jeden z tego "tłumu". Pewnie w dzieciństwie koń kopnął go w głowę...

Ptyś 13.08.2018 18:22
Czyżby TW ,,Balbina".?

balbina 14.08.2018 09:30
Ci "TW", to twoje środowisko? Szukasz znajomych?

Łukasz Mastalerek 12.08.2018 09:40
Wiem,w jaki sposób można wygrać wybory samorządowe w Pile,na sprzedaż nasze miasto wystawiło grunt z basenem Wodnik,i w związku z tym mam ogromną prośbę dla potencjalnych nabywców w tym i być może Pana Stokłosy,aby zakupił tem grunt i reaktywował działalność naszego basenu,gwarantuje że takie postępowanie da wygrane wybory samorządowe,uważam że ponad tysiąc sto stałych klientów tego basenu będzie temu,kto tak postąpi bardzo wdzięczna i wyrazi swoją aprobatę dla tych działań w nadchodzących wyborach samorządowych.

lm - logik metodyczny 12.08.2018 11:00
Łukasz Mastalerek dalej nie radzi sobie z interpunkcją. To jest poważne niedociągnięcie intelektualne. W ogóle mówienie o intelekcie jest w tym przypadku nie na miejscu, na wyrost.

Łukasz Mastalerek 13.08.2018 23:04
Nie wiem jak u mnie z interpunkcją ale logik metodyczny nie radzi sobie z dyskusją na dany temat,ja staram się uratować basen,dyskusja o interpunkcji w tym przypadku jest czymś mało istotnym.

Dylemat kata 14.08.2018 00:25
Interpunkcja jest niezbędnym składnikiem ogłady. Niektórych wypowiedzi nie da się zrozumieć. Jeśli ktoś tego nie rozumie, jego rzecz. Dobrym wyjściem może być skok na główkę do miejsca po basenie. Czytywałem wypowiedzi Mastalerka na tematy inne niż wyburzenie trupa basenu zdekapitalizowanego. Też nie szło mu z interpunkcją.

Łukasz Mastalerek 14.08.2018 09:46
Fajnie,kiedy ukaże się artykuł o interpunkcji,to sobie popiszcie,jak Wam się nudzi,jednak proponuje aby komentarze toczyły się w określonym temacie,ewentualnie napiszcie do pracowników Dziennika Nowego aby umieścili artykuł o interpunkcji,wtedy będziecie mogli swoje zainteresowania szczegółowo opisać.

Kokosza Nel 14.08.2018 10:39
Boli?!

ja 14.08.2018 00:36
Nie wiesz, jak u ciebie z interpunkcją? Jest źle! Zero! Do d u p y!

Adi 12.08.2018 09:34
A gdzie się podziała Shakira? Zmieniła miejsce stacjonowania? :}

Onyx 12.08.2018 10:01
Chyba jest na urlopie też jej busika ostatnio nie widziałem a trochę jeżdżę. Najlepsza atrakcja w regionie nam uciekła :)

ok 11.08.2018 16:42
Śmierdzący, wyborczy salceson zsl-u.

PI 11.08.2018 10:00
Z tymi tłumami to lekka przesada

Kali 11.08.2018 10:17
Dla mnie ponad trzy to już mnóstwo

Miejscowa Mea 12.08.2018 10:57
Drogi Murzynku Kali. W naszym powiecie na jego krańcach przebywa miłośnik waszej murzyńskiej muzyki, któremu też nie po drodze z prostymi czynnościami wymagającymi liczenia, mówiąc językiem matematyki, określania mocy zbiorów.

Robert Łócki 12.08.2018 18:25
Ojciec, a ***hóla zrobił mi dziś mega-sajgon w odtylcu. Będę wnuka lepił

krokodyl 13.08.2018 09:58
psl pewne pojęcia "rozumie" inaczej...

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama