Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dwa ważne apele radnych powiatu

Pod koniec września odbyła się LII sesja Rady Powiatu w Pile. Radni przyjęli dwa ważne apele skierowane do Prezydenta Piły
Dwa ważne apele radnych powiatu

 

Pierwszy apel dotyczy anulowania skutków wypowiedzenia Porozumienia z dnia 23 grudnia 2010 roku o współpracy w dziedzinach kultury, oświaty, promocji i sportu zawarte pomiędzy Prezydentem Miasta Piły a Starostą Pilskim.

W apelu czytamy:

"Rada Powiatu w Pile wyraża swoje zaniepokojenie w związku z wypowiedzeniem Porozumienia z dnia 23 grudnia 2010 roku o współpracy w dziedzinach kultury, oświaty, promocji i sportu zawarte pomiędzy Prezydentem Miasta Piły a Starostą Pilskim, w dniu 14 lipca 2016 roku.

Wypowiedzenie Porozumienia spowodowało min.: brak współpracy Miasta Piły z Powiatem Pilskim w kwestii organizacji okolicznościowych wydarzeń upamiętniających historię XX wieku, obejmowanie wspólnym patronatem wydarzeń sportowych, kulturowych i oświatowych.

Jednostronne wypowiedzenie porozumienia przez prezydenta Piły, bez jakiegokolwiek uzasadnienia jest dla Rady Powiatu w Pile działaniem niezgodnych z interesami lokalnej społeczności. W swoich skutkach powoduje brak koordynacji w organizowaniu wielu wydarzeń, zwiększenie kosztów ich organizacji. Obecnie wiele podmiotów stowarzyszeń, klubów sportowych wyraża swoje ubolewanie, że zostali postawieni w mało komfortowej sytuacji, gdyż często muszą wybierać pomiędzy patronatem prezydenta ( który w oficjalnych dokumentach podkreśla, że preferuje wyłączność swojego patronatu). Udzielenie patronatu często związane jest także z udzieleniem konkretnej pomocy organizacyjnej czy materialnej dla danego stowarzyszenie.

Biorąc powyższe pod uwagę Rada Powiatu w Pile zwraca się z apelem do Prezydenta Miasta Piły p. Piotra Głowskiego o anulowanie w/w wypowiedzenia i wznowienia współpracy z Powiatem Pilskim dla dobra mieszkańców Piły w zakresie wspólnej współpracy w zakresie kultury, oświaty, promocji i sportu”.

 

Za przyjęciem apelu głosowało 12 radnych, przeciw było 9.

Drugi apel Rady Powiatu w Pile dotyczy podjęcia działań w związku z wystąpieniem uciążliwości zapachowych. 

Oto jego treść:

"Rada Powiatu w Pile wyraża swoje zaniepokojenie występowaniem w ostatnim okresie uciążliwości zapachowych (kompostownia) na terenie miasta Piły będących wynikiem działalności Spółki Wodno-Ściekowej GWDA Sp. z o.o.

Niniejszy apel ma na celu wyrażenie sprzeciwu mieszkańców Piły wobec uciążliwych zapachów utrudniających funkcjonowanie w swoim miejscu zamieszkania, pracy czy wypoczynku. Wspomniany odór dociera do domów, budynków mieszkalnych, szkół, przedszkoli, obiektów sportowych i rekreacyjnych, miejsc pracy. Żądamy podjęcia działań, które w swoim rezultacie przyniosą znaczne ograniczenie lub likwidację utrudniającego życie odoru. Nie może być tak, że w największym mieście powiatu pilskiego otwarcie okna wiąże się z narażeniem na uciążliwy fetor. W zależności od warunków atmosferycznych uciążliwość ta jest w mniejszym lub większym stopniu odczuwalna przez mieszkańców miasta Piły i jest przyczyną interwencji kierowanych do Starosty Pilskiego.  

Zdaniem Rady Powiatu w Pile funkcjonowanie ww. Spółki powoduje znaczną uciążliwość dla otoczenia i wymaga pilnych działań mających na celu hermetyzację prowadzonych przez niego procesów, a także ograniczenie wielkości emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Widząc tak poważny problem i mając na uwadze troskę o komfort życia mieszkańców Piły, Rada Powiatu w Pile apeluje do Prezydenta Miasta Piły o jak najszybsze podjęcie interwencji w zakresie wdrożenia niezwłocznych działań mających na celu ograniczenie uciążliwości zapachowych emitowanych przez ww. Spółkę”.

Za przyjęciem apelu głosowało 12 radnych, przeciw było 3. Jeden radny wstrzymał się od głosu.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

WTYKA82 11.10.2018 19:05
WYBORY, WYBORY I CO DALEJ ? WYBORY SAMORZĄDOWE CZY TO LIPA ? * Jak i kogo wybierać gdy wszystko jest „tajne” lub stekiem kłamstw ? NA SKRAJNEJ PRAWICY premier i cała ekipa PIS-u za pieniądze podatnika podróżuje po kraju i uprawiają demagogię wraz z kłamstwem , a kandydaci jako niemi statyści stoją grzecznie w szeregu! NATOMIAST NA LWICY, CENTRUM itd. mamy kandydatów w XXI wieku którzy „przemawiają” do swojego wyborcy za pomocą kolorowych bilbordów zdjęć uśmiechniętych twarzy często silnie poprawionych w foto szopie oby wyglądać bardzo młodo. ** Brak na tych bilbordach , afiszach podstawowych treści jak : wiek, zamieszkanie, zdobyte wykształcenie, zawód, dotychczasowe osiągnięcia zawodowe, zainteresowania, staż w partii lub innych organizacjach społecznych , ŚWIATOPOGLĄD ! Stan rodzinny żona , dzieci i co danego kandydata skłoniło do kandydowania oraz kto go zgłosił, zaproponował! Co CIEKAWE sami kandydaci zachowują się jakby byli nimi i nie potrafili samodzielnie wyartykułować , napisać kilkanaście zdań na swój temat ! UWAŻAJĄ ŻE WYBORCA, SUWEREN MA ICH OCENIAĆ NA PODSTAWIE KONKURSU KOLOROWYCH WYRETUSZOWANYCH ZDJĘĆ BO I TAK KAŻDY Z NICH DOSTANIE SIĘ BEZ WYSIŁKU TO ZAKRAWA NA FARSĘ , KOMEDIĘ BO JAKI TO W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE „KWIAT „ NARODU establishment MAŁYCH OJCZYZN ?? CZY WARTO SIĘ TRUDZIĆ I WYBIERAĆ MIĘDZY „CHOLERĄ A TYFUSEM” ?

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama