Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Szkolenie w starostwie

Osoby, które na co dzień pracują z młodzieżą są zaangażowane w przygotowanie i wdrażanie lokalnych programów profilaktycznych i strategii społecznych wzięły udział w bezpłatnym szkoleniu. pn. „Siedem dźwigni skutecznej Profilaktyki”. Warsztaty, które odbyły się w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie, były prowadzone przez doświadczonych trenerów, posiadających uprawnienia wydane przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. Najważniejszym założeniem warsztatów było rzeczywiste połączenie działań profilaktycznych i wychowawczych, podejmowanych przez samorządy.
Szkolenie w starostwie

- Podczas spotkania omówione zostały sposoby wykrycia najczęściej występujących czynników ryzyka i metod ochrony przed nimi. Jednym z tematów był również problem wypalenia zawodowego osób wdrażających lokalną politykę społeczna, rodzinną, edukacyjną czy zdrowotną – mówi Ludwika Wikieł ze Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

Myślenie według zasady dźwigni polega na poszukiwaniu punktu oparcia umożliwiającego uzyskanie bardzo dużych efektów pomimo użycia ograniczonych sił i zasobów. „Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki” to siedem punktów oparcia, siedem aspektów rzeczywistości, od których w największym stopniu zależy efektywność działania w obszarze profilaktyki i wychowania.

W czasie trwania siedmiogodzinnego szkolenia, odbył się wykład na temat Zintegrowanej Polityki Młodzieżowej. Była również praca w grupach, podczas której uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami, by wspólnie stworzyć swoistą mapę lokalnych działań profilaktycznych. Ćwiczenia natomiast zobrazowały zależność między zintegrowanym podejściem do problemów młodzieży, a ekonomią działań profilaktycznych. W trakcie trwania szkolenia, wywiązała się dyskusja uczestników, dzięki której wprowadzone zostały zmiany w Programie Promocji Zdrowia Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckie.

Aleksandra Lipiec

Starostwo Powiatowe w Czarnkowie

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TalesTreść komentarza: Medale, odznaczenia, ordery, konkursy, plebiscyty, rankingi - to już od dawna nie ma żadnej wartości i nikogo nie interesujeData dodania komentarza: 15.03.2026, 23:21Źródło komentarza: Senator Szejnfeld uhonorowany „Orłem Niepodległości”Autor komentarza: TalesTreść komentarza: Jak zawsze sukces ma wielu ojców (a porażka jest sierotą)Data dodania komentarza: 15.03.2026, 23:18Źródło komentarza: Nasz ambitny pomysł dojdzie do skutkuAutor komentarza: LOCTreść komentarza: Liga Obrony Cnoty upoważnia Lemanowicza do oceny nie tylko Mariusza, ale też jego córki rozwiedzionej, z bachorami, syna piszącego głupawe felietony raz w miesiącu, mamusi potrzebującej do uciech odbytniczego wału osadczego napędzanego wiatrakiem dla penetracji rozległych otworów przednich i tylnych.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 10:01Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: Stefan - KonstantyTreść komentarza: Od pieprzenia są parlamentarzyści.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 09:51Źródło komentarza: Senator Szejnfeld uhonorowany „Orłem Niepodległości”Autor komentarza: znachorTreść komentarza: Mi się zdaje, że ten facet na zdjęciu ma lekkie porażenie nerwu trójdzielnego lewostronnie i ślepawe oko.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 09:45Źródło komentarza: Nie będziemy frajeramiAutor komentarza: o zasługachTreść komentarza: Heniu załatwił ludności rewelacje zapachowo - smrodowe. Nic nie dawało zaklejanie taśmami okien i drzwi. Szaleństwo dopadało osoby wrażliwe. Ale Henio był niepierduśnikiem politycznym z pieniędzmi.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 09:41Źródło komentarza: Nie będziemy frajerami
Reklama
Reklama