Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Laury dla ludzi futbolu

To już 28 raz Redakcja Tygodnika Nowego miała możliwość uhonorowania ludzi futbolu w naszym regionie. Tak! To już 28 lat naszego przedsięwzięcia! Co by nie mówić – jak podkreślał prezes Marek Barabasz – jedynego w tej części północnej Wielkopolski.
Laury dla ludzi futbolu

To była Gala Piłki Nożnej 2020 PZZ Wałcz!

Jak co roku wyróżnienia dla kapituły wyborczej dostarczają wielu emocji, ale z drugiej strony to bardzo niewdzięczna rola, bowiem zawsze to wybór z szerokiej rzeszy ludzi związanych z piłką nożną i uhonorowanie kogokolwiek stanowi nie lada kłopot.

Tak czy inaczej redakcja ma satysfakcję, że nieprzerwanie dostarcza wielu osobom podziękowania za trud, za pasję, za poświęcanie się dla futbolu.  Druga strona to odwzajemnia.

Tak było i teraz. Wielkie podziękowania w stronę redakcji kierowali  decydenci Polonii Chodzież.

Tercet Grabowski, Mach, Laskowski byli zaskoczenie jednym wyróżnieniem. O ile byli powiadomieni o uhonorowaniu Sergiusza Grabowskiego (kat. Trener) czy Michała Bentkowskiego (Talent Roku) oraz szefa firmy ,,INFRABET" Krzysztofa Grzybowskiego (Sponsor Roku), to zupełnym dla nich zaskoczeniem, była ostatnia nagroda minionej Gali.

Polonia Chodzież otrzymała również – za świetne wyniki i nowy pomysł na rozwój klubu – tytuł Klub Roku!

Zdecydowana większość gości była zgodna co do słuszności decyzji redakcji.

28 Gala PZZ Wałcz miała tez symboliczny charakter. Otóż organizatorów wspierały reprezentantki Woman 2010 Wałcz, które - jak wiemy przez kilka sezonów – otrzymywały wsparcie od PZZ Wałcz.

Dziś mija 28 lat gdy Redkacja Tygodnika Nowego wprowadziła w życie formułę nagradzania i wyróżniania najlepszych i najpopularniejszych futbolistów w regionie. Przez wiele lat formuła Plebiscytu ulegała zmianom, modernizacji, przechodziła różne koleje losu. Dzięki staraniom Mariusza Markowskiego podsumowania Plebiscytu rozgrywane były w scenerii wielkich balów piłki nożnej. Ba, były czasy, kiedy w słynnej restauracji cechowała na tego typu imprezach bawiło się 350 osób. Dzisiaj formuła jest nieco inna. Wyróżnianie bardziej przypomina Akademię, ale nie oznacza, że grono naszych laureatów jest mniejsze mówił na samym początku czwartkowego wydarzenia prowadzący Galę – Wojciech Dróżdż.

To były czasy – wspominało liczne grono tegorocznego Plebiscytu.

Zacne grono tegorocznych gości powitali Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski oraz Marek Barabasz – szef Tygodnika Nowego. Oni też dokonali uroczystego otwarcia.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło stałych przyjaciół piłkarskiej Gali. Był poseł Grzegorz Piechowiak, nie zabrakło wiceprezesa ZZPN Grzegorza Maciejasza, na co dzień przyjaciela wielu klubów naszego regionu, nota bene szefa hurtowni sportowej Admiral.

W imieniu głównego sponsora Gali Piłki Nożnej Pana Mariana Płóciennika, prezesa PZZ Wałcz, gościliśmy Marka Zielińskiego.

Był także wielki sympatyk sportu Tadeusz Teterus. Wicemarszałka Województwa Jacka Bogusławskiego – godnie reprezentował jego asystent Piotr Urbaniak.

Gośćmi honorowymi Gali byli: komentator wielu sportowych wydarzeń, tych na najwyższym sportowym poziomie świata także – Krzysztof Ratajczak z radia Poznań oraz srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony, były piłkarz Widzewa Łódź, Amiki Wronki, trener Lecha Poznań, Zagłębia Lubin – Marek Bajor.

Całość tworzyli laureaci ich rodziny, przyjaciele, znajomi. Było miło i sympatycznie.

Nagrodziliśmy wielu.

Tegoroczny wybór, poprzedzony wieloma konsultacjami, opiniami trenerów, działaczy, nie był jak zwykle łatwy.

Najbardziej popularnych piłkarzy wybraliście sami, poprzez głosowanie na portalu www.dziennikowy.pl. Najlepszych kapituła, podobnie jak inne wyróżnienia.

Prestiżowy tytuł Arbitra Roku otrzymał jeden z najbardziej doświadczonych sędziów piłkarskich, aktualnie przedstawiciel kS WZPN ds. pilskiego okręgu. Wyróżnienie z rak Tadeusza Teterusa przyjął jako nagrodę za całokształt swojej pracy z gwizdkiem.

Niemałą niespodziankę dostarczyła nominacja piłkarskiego samorządowca ROKU. Wyróżnienie przyznane przez Posła Grzegorza Piechowiaka otrzymała wiceburmistrz Złotowa Małgorzata Chołodowska.

Tym razem Wicemarszałka Województwa Jacka Bogusławskiego – godnie reprezentował jego asystent Piotr Urbaniak.

To w jego imieniu wyróżnienia w kategoriach: Talent Roku i Odkrycie Roku, odebrali przedstawiciele Polonii Chodzież – Filip Mach i Sparty Złotów – Tomasz Miedziński.

Adresatami wyróżnień byli: Michał Bentkowski i Karol Smoliński.

Najpopularniejsi piłkarze 2019

Sebastian Baron Pogoń Łobżenica

Wojciech Belka Iskra Czernice

Jakub Brożys Radwan Lubasz

Łukasz Gołka Iskra Czernice

Łukasz Kłączyński Iskra Szydłowo

Dawid Marciniak Noteć Dziembowo

Mirosław Mołdawski Noteć Miasteczko

Kamil Mrotek Drawa Krzyż

Jakub Skirzewski Stella Białośliwie

Dominik Śmiechowski Noteć Miasteczko

 

Najlepsi Piłkarze 2019

III liga – Rafał Leśniewski - Nielba Wągrowiec

IV Liga – Jakub Czapliński - Lubuszanin Trzcianka

V liga – Adrian Mikołajczak Iskra Szydłowo, Krzysztof Gryszczyński Zamek Gołańcz,

Klasa Okręgowa – Mateusz Tatera (Orkan Śmiłowo), Radosław Wącisz Zjednoczeni Kaczory

A klasa – Radosław Chiliński Polonia Jastrowie, Waldemar Sobol Łobzonka Wyrzysk, Bartosz Papaj Drawa Krzyż

 

Trenerzy 2019

Piotr Sochacki Iskra Szydłowo

Cezary Krukowski Leśnik Margonin

Łukasz Sikora Noteć Rosko

Sergiusz Grabowski Polonia Chodzież

Tomasz Miedziński Orkan Śmiłowo/Sparta Złotów

Zbigniew Krzoska Orkan Śmiłowo

Trenerzy młodzieży

Łukasz Broda Noteć Czarnków

Radosław Pertek Noteć Czarnków

Przemysław Kasperczak Bambinis Trzcianka

Piotr Martenka AP Ryś Miasteczko Krajeńskie

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: lux veritatis Treść komentarza: I musiał w ten interes wniknąć Mariusz Szalbierz, Jerzy Utkin, Sebastian Cyranek, Krzysztof Figiel, plus ekipy nagrywające, żeby zrobić porządek po swojemu, wychlać piwo z sokiem, popytać plażowiczów, czy podoba im się bar "Plaża Ty i Ja", czy można potajemnie kupić szklankę wódki, bo Mariusz potrzebuje, podobno do dezynfekcji butów z powodu wdepnął w gówno. Poza tym można użyć do zaszemrania w główce. A stara w tym czasie "tłok czekoladowy" z kumplem od wódki. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:10 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: wyrwij murom zęby krat Treść komentarza: Rzecz w tym, że we wrześniu 2012 była nagła potrzeba ze strony Wielkiego Smrodatora, żeby obrzucić wiadrem gówna członków Stowarzyszenia Ekologicznego Przyjaciół Ziemi Nadnoteckiej, którzy z piedestału baru U Doroty latem 2006 obserwowali zmaganie się zapitego w trupa klienta Baru U Przestępcy (tak właścicielka tw Aleksandra nazwała bar przy drodze DK10). Obudzony do roboty medialnej Mariusz Szalbierz znalazł archiwalną relację o bracie w wódce, co mu posłużyło do wypełnienia wiadra gówna, szczególnie na nielubianą sekretarz Stowarzyszenia. Że to śmiechu warte? A kogo w zbiorze czytelników Tygodnika Nowego obchodzi ten event śmieszny i przerażający głupotą? Data dodania komentarza: 20.06.2026, 10:35 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: konsument Treść komentarza: Do zrzygania. Tak jak Sebastian Cyranek ze Złotowa w barze "Plaża Ty i Ja" w Tucznie 18 sierpnia 2013 roku przepełnił się piwem beczkowym. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Wykopy w Parku Raczyńskich
Reklama
Reklama