Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Znieważono czarnkowską policję - hejterzy zatrzymani

Czarnkowska policja zatrzymała sześć osób, które w Internecie znieważały i groziły funkcjonariuszom. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
Znieważono czarnkowską policję  - hejterzy zatrzymani

Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy KPP Czarnków:- Każdego dnia policjanci z naszej komendy podejmują kilkadziesiąt interwencji, które prowadzone są zgodnie z najwyższymi standardami i w poczuciu odpowiedzialności, jaką daje noszenie munduru. Nie ma zgody na działania mające na celu dyskredytowanie, oczernianie, czy znieważanie funkcjonariuszy w związku z ich czynnościami. Nie może być pobłażania dla osób, które targane osobistymi pobudkami kierują wobec policjantów bezprawne groźby czy też nawołują do popełnienia przestępstwa na ich szkodę.

A z tym właśnie ostatnio funkcjonariusze z czarnkowskiej komendy mieli do czynienia. Sprawa związana była z jedną z majowych interwencji, podczas której został zatrzymany 25-letni mieszkaniec gminy Czarnków. To przestępca z wyrokiem na koncie (za włamania), poszukiwany przez sąd. Na dodatek miał przy sobie narkotyki i kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. Chciał uciec policji, by uniknąć więzienia.

Jak informuje pani rzecznik, w trakcie interwencji, podczas której nastąpiło zatrzymanie 25-latka, jego rodzina nagrała fragment przebiegu zdarzenia i zamieściła go w sieci. Wtedy pod filmami ukazały się wpisy i komentarze negujące pracę policjantów. W rezultacie doprowadziły one do fali hejtu wobec mundurowych.

Karolina Górzna-Kustra:- W sprawie tej zostało wszczęte postępowanie, nadzorowane przez trzcianecką prokuraturę. W jego efekcie autorzy wpisów, wyczerpujących znamiona przestępstw takich jak groźby karalne i znieważenia, zostali zatrzymani kilka dni temu przez czarnkowskich policjantów. W sumie mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn i dwie kobiety. Cała szóstka trafiła do komendy, gdzie usłyszała zarzuty. To mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w wieku od 19 do 37 lat. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Przeprosili za swoje zachowanie. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Jak informuje policja, sprawa ma charakter rozwojowy, planowane są czynności zmierzające do zatrzymania kolejnych osób.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KaratekaTreść komentarza: Obecnie on ucieka strasznie spłoszony Lemanem, aż musiał włączyć terrorystę cenzora typu "Mysia 5", dzisiaj rozpowszechnionego jako "Error 1006". I można spokojnie wychlać i leżeć do góry dupą a do dołu zwisać kutasiną o rozmiarach fasolki szparagowej, ciętej. Podobno marzy o rewitalizacji Antymita, ale Jacek z trójcy nieświętej bryknął 6 listopada 2020. Może gruba Kaja doszlusuje?Data dodania komentarza: 29.10.2025, 23:09Źródło komentarza: Pałac Kultury i NienawiściAutor komentarza: los pijakosTreść komentarza: I widać, że odkorkowana.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 19:57Źródło komentarza: Pałac Kultury i NienawiściAutor komentarza: chłopiTreść komentarza: A ten w brilach bryluje dalej na tle morza wódki. Szczęśliwy jak Jantoś po zejściu z Jagusi.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 19:55Źródło komentarza: Pałac Kultury i NienawiściAutor komentarza: jeszcze więcej wódkiTreść komentarza: Jacek jebnął w kalendarz 6.11.2020. To jego przelecą jakieś robale. Jacek wielki człowiek szczególnie od strony kutasa.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 19:39Źródło komentarza: Komusze czasyAutor komentarza: twój panTreść komentarza: Ludzie zależni i uzależnieni tak mają, że nie wytrzymują w pionie, bo najlepiej im na nalepie do góry dupą, w położeniu horyzontalnym. Ale ból torby pomniejsza komfort.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 15:30Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 13.Autor komentarza: воньTreść komentarza: Na portalu faktypilskie nadal obowiązuje stan zagrożenia i ucieczka w trybie "Error 1006". Szalbierz ucieka od Lemanowicza, którego od lat uznaje za gówno, co mu wadzi. Ale smrody i miazmaty jego guru z drogi DK10 kocha do bólu torby przygniatanej w zwyczajowej pozie dupą do góry jako pachnidło najwyższego sortu.Data dodania komentarza: 29.10.2025, 11:22Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 13.
Reklama
Reklama