Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:

A dziewczyny grały jak zaczarowane …

Koszykarki - juniorki LOMS ENEA Basket Piła zwyciężyły w decydującym meczu o awansie do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U17K! Wygrana z zespołem AZS Poznań dała upragniony awans!

Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego od początku meczu narzuciły rywalkom swój styl gry. Pilanki grały jak zaczarowane. Do przerwy gospodynie prowadziły 46-20. Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał i po znakomitym meczu LOMS Enea Basket Piła wygrał z poznaniankami 79-46.

Loms Enea Basket Piła - Enea AZS Poznań 79-46 (20-7, 16-13, 17-11, 16-15): Punkty dla Loms Enea Basket Piła zdobywały:

Julia Susła 15 (3x3pkt), Natalia Piątek 14 (1x3pkt), Michelle Chura Quispe 11 (1x3pkt), Wiktoria Wietrzyńska 10, Julia Kowalska 10, Wiktoria Zbonik 9 (3x3pkt), Dominika Starczewska 4, Weronika Nadskakuła 2, Klaudia Kobiałko 2, Julia Jakubowska 2, Szybiak i Chowańska bez pkt.

- Cóż mogę powiedzieć? Jestem niezwykle zadowolony z postawy dziewczyn w tym meczu. Były zdecydowane, odważne w ataku i agresywne w obronie. Sądzę, że to była nasza najlepsza obrona patrząc na wszystkie mecze w tym sezonie. Dziewczyny realizowały założenia meczowe i udowodniliśmy, że Ćwierćfinał MP jak najbardziej nam się należał – mówi nam trener Tomasz Pochylski.

Z kolei w hali przy ul. Bydgoskiej odbyły się dwa mecze innych żeńskich zespołów pilskiego klubu koszykówki.

Swoje rozgrywki rozpoczęły dziewczęta uczące się w LOMS Piła w lidze U16K. Rywalkami był zespół TS Ostrovia Ostrów Wlkp.

Pilanki mocnym uderzeniem rozpoczęły mecz 14-2 po 4 minutach gry. Po pierwszej kwarcie 34-17. Do końca meczu obraz gry się nie zmieniał, pilanki cały czas dominowały grę zwyciężając 100-66!!

LOMS Enea Basket Piła - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 100-66 (34-17, 23-16, 22-14, 21-19)

Punkty dla LOMS Enea Basket Piła zdobywały:

Michelle Chura Quispe 21 (1x3pkt), Julia Susła 18 (1x3pkt), Zuzanna Chowańska 15, Wiktoria Wietrzyńska 14, Dominika Starczewska 10, Zuzanna Szybiak 8, Julia Jakubowska 6, Nikola Głuszanowska 4, Weronika Wełniak 4

- Piękny pierwszy mecz w debiucie w lidze U16K. Dziewczyny nie dały szans przeciwniczkom, aczkolwiek momentami popełnialiśmy zbyt dużo prostych błędów - kroki, złe podania. Najważniejsze, że wygrywamy i mam wrażenie że w tej lidze możemy być liderem Wielkopolski – komentował T. Pochylski.

Zaraz po tym meczu na parkiet wybiegły młodziczki młodsze Enea Basket Piła.

W lidze U13K podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego podjęły na własnym parkiecie drużynę MKS MOS Konin. Początek meczu to wyrównana gra dwóch zespołów. Z każdą minutą pilanki się rozkręcały. Do przerwy 31-20 dla Enei. Po zmianie stron pilskie koszykarki rozegrały najlepsze 10 minut w sezonie wygrywając trzecią kwartę 27-8. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 74-45

Enea Basket Piła - MKS MOS Konin 74-45 (17-13, 14-7, 27-8, 16-17)

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywały:

Wiktoria Grzegorczyk 13 pkt, Marysia Lachowicz 12, Zuzanna Tadych 12, Maja Michalska 12, Natalia Nieróbca 11, Wiktoria Hanak 7, Amelia Chlebek 4, Julia Januszewska 3, Piątek i Galicka bez pkt.

- nTrudny sezon w którym główną rolę odgrywa pandemia, ewidentnie nam nie pomaga. Nie możemy się rozegrać, nabrać dobrego rytmu. Mimo to udało nam się wygrać drugi mecz w lidze z wyżej notowanym przeciwnikiem. Dzisiaj można powiedzieć nie poznawałem zespołu. Nastąpiła swoista metamorfoza. Dziewczyny grały odważnie, nie popełniały tyle prostych błędów co zwykle, pokazały że stać je na wiele – uśmiechnięty podkreślał trener.

- Trudny sezon w którym główną rolę odgrywa pandemia, ewidentnie nam nie pomaga. Nie możemy się rozegrać, nabrać dobrego rytmu. Mimo to udało nam się wygrać drugi mecz w lidze z wyżej notowanym przeciwnikiem. Dzisiaj można powiedzieć nie poznawałem zespołu. Nastąpiła swoista metamorfoza. Dziewczyny grały odważnie, nie popełniały tyle prostych błędów co zwykle, pokazały że stać je na wiele – uśmiechnięty podkreślał trener.