Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Marsz Równości przejdzie przez Piłę

„Piła wita równość” - pod takim hasłem 26 sierpnia ulicami Piły przemaszerują osoby LGBTQ+ i ich sojusznicy. Trzeci marsz równości wyruszy tradycyjnie z pilskiej Wyspy o godzinie 15:00 i zakończy się również na Wyspie około godziny 17:00.
Marsz Równości przejdzie przez Piłę

Organizatorzy zapraszają już na godzinę 12:30 w okolice sceny, gdzie odbędzie się piknik. - Na pikniku planujemy dyskusję z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Szczególnie ciekawie zapowiada się rozmowa z rodzicami osób LGBTQ+ ze stowarzyszenia My Rodzice oraz panel rozmów o transpłciowości. O kolorową, taneczną i radosną atmosferę marszu zadba czołówka polskich drag queens - informuje w imieniu organizatorów Kamil Bocian. 

 

 

Wydarzenie, podobnie jak jego poprzednie edycje, ma na celu promowanie równouprawnienia, akceptacji oraz wsparcie dla społeczności LGBT+. - Chcemy podkreślić znaczenie tolerancji i miłości bez względu na tożsamość płciową i orientację, a także zamanifestować poparcie dla równości małżeńskiej, związków partnerskich, czy dla zmiany przepisów w procedurze korekty płci. Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do tych zagadnień. Równość rozumiemy szerzej, dlatego chcemy walczyć ze wszelkimi przejawami dyskryminacji, np. ze względu na płeć, pochodzenie czy niepełnosprawności – dodaje Kamil Bocian.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Piły i regionu do udziału w wydarzeniu. Gwarantują świetną, bezpieczną atmosferę w duchu solidarności, miłości i równości. III. Marsz Równości w Pile objął swoim patronatem Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

(dr)

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Waszyngton IrwingTreść komentarza: Ciechanowski używał też ksyw: CiJa, Mister, Józef, Senator (ksywa aresztancka), Antymit (wspólnie z Szalbierzem i Ożarowskim). fortop.Data dodania komentarza: 4.11.2025, 15:57Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 6Autor komentarza: jebnięcie tętniakaTreść komentarza: Ciechanowski umarł był dwa dni przed swoimi urodzinami. Miały to być 69 urodziny. Wiadomo, że właśnie trafił go szlag, czyli mówiąc po polsku, zawał serducha a jeszcze lepiej apopleksja.Data dodania komentarza: 4.11.2025, 15:50Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 6Autor komentarza: odmowaTreść komentarza: A Bakutilek żyje i Mirindę pije. Odmówił pewnemu adwersarzowi "Robaka" ze stanu wojennego, żeby pójść nocną porą na cmentarz i nasrać na grób Ciechanowskiego. Bakutilkowi szkoda kupy na "Karola" ze stanu wojennego.Data dodania komentarza: 4.11.2025, 13:14Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 6Autor komentarza: śmierć śmieciaTreść komentarza: Mamy tu klepsydrę, symbol upływu czasu, przemijania. Mister Wysłany: Wto Mar 20, 2007 0:24 Dołączył: 04 Wrz 2005 Posty: 244 "Spokojnie, ja jestem na fali wznoszącej, a ty na dnie bak utilku. Napisał ci to nawet Jacek B. (administrator portalu i-pila). Na moje jedno słowo ty piszesz dziesięć, a i tak nikt w twoje brednie nie wierzy. Wynająłeś się za psa to szczekaj... Do emerytury dorabiasz. W srebrnych płacą? Ale uważaj, bo w twojej kondycji ze zgryzoty ciśnienie ci podskoczy i wylewu, albo zawału dostaniesz. Szkoda mi cię." *** Jacek Ciechanowski jako korespondent o nicku Mister zatroszczył się o los Janusza Lemanowicza (w notacji oryginalnej CiJa: bak utilku), którego znielubił w związku ze swoją robotą kapusia – stukacza Stokłosy. Przestrzegał, żeby mu coś nie rąbnęło w środku od zgryzoty. Jacek Ciechanowski nie doczekał, sam 6 listopada 2020 pierdolnął w kalendarz nogami do przodu z wielkim organem dziecioroba. ***Data dodania komentarza: 4.11.2025, 13:03Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 6Autor komentarza: Mariusz z KrajnyTreść komentarza: Najlepiej mnie smakuje z musztardówki z uszkiem. Po co nalewać i nalewać w kieliszki o małej objętości kiedy chlać się chce na potęgę?Data dodania komentarza: 4.11.2025, 12:19Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.Autor komentarza: łapcie z łykaTreść komentarza: Przeleciało siedem lat a mordy od czerwieni do fioletu. To jest życie na gigancie!Data dodania komentarza: 4.11.2025, 12:18Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 19.
Reklama
Reklama