Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

„Jedno Dziecko – Jedno Drzewo”

Mieszkańcy Trzcianki posadzili prawie 100 drzew
„Jedno Dziecko – Jedno Drzewo”

W miejscu powstającego parku przy ulicy Gorzowskiej w Trzciance, który docelowo stanie się Parkiem Pokoleń, odbyła się akcja „Jedno Dziecko – Jedno Drzewo”, zorganizowana przez Urząd Miejski Trzcianki i Nadleśnictwo Trzcianka. Była to już IV. edycja akcji, w której w tym roku posadzono aż 87 drzew!

Wydarzenie oficjalnie otworzyli Burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzcianka Radosław Gostołek, którzy przywitali przybyłych uczestników. Rodzice wraz z dziećmi wspólnie posadzili drzewa, przy których pojawiły się pamiątkowe tabliczki. Po akcji na wszystkich zgromadzonych czekał słodki poczęstunek oraz ciepła zupa przygotowana przez Koło Gospodyń z Rychlika. Oprócz tego na miejscu akcji działał także mobilny punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. 

      - Dziękujemy za tak duże zainteresowanie tegoroczną edycją, zachęcamy do pielęgnacji swoich drzewek i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłych akcjach – zachęca Burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski.

(red)

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama