Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Dni Ziemi Krzyskiej

KRZYŻ WLKP. Sport, muzyka oraz gry… - tak można streścić tegoroczne Dni Ziemi Krzyskiej
Dni Ziemi Krzyskiej

Imprezę jak zwykle zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Emocje zaczęły się już pierwszego dnia, a to za sprawą „Party przy fontannie”. Tegoroczną imprezę otworzyli wspólnie burmistrz Krzyża Wlkp. Zygmunt Jasiewicz oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Thomas.

Dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji, takich jak muzyczna podróż po świecie, naklejanie piegów na czas, piniata ze słodyczami, czy też quiz o mieście. Na końcu wzniesiono bąbelkowy toast i odśpiewano gromkie sto lat dla miasta. Po południu natomiast odbył się spektakl teatralny pod tytułem „Przygody Rumcajsa” w wykonaniu teatru Galana.

15 lipca na Stadionie Miejskim rozpoczął się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Do Krzyża przyjechało 10 drużyn dwuosobowych. Po długim i zaciętym finale zwyciężyła drużyna Biacek z Poznania, drugie miejsce zajęła drużyna Kantor ze Strzelec Krajeńskich, a trzecie miejsce powędrowało do Najcięższej Drużyny Turnieju z Lubasza. Sędzią głównym Turnieju był Janusz Dubiel, a nad punktami czuwały wolontariuszki  Lokalnego Centrum Wolontariatu przy M-GOPS.

Tego dnia w zgoła innej atmosferze złożono wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą 30-lecie katastrofy lotniczej nad Jeziorem Królewskim, w której zginęli dwaj piloci 103 Pułku Lotnictwa Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW. Po jej zakończeniu goście przeszli na Stadion Miejski w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która kontynuowała swój występ na scenie. Po niej zaprezentowali się Jacek i Michał Musiatowicz. Jacek jest laureatem Nagrody Prezydenta RP za całokształt twórczości artystycznej, natomiast Michał brał udział w 10. edycji polsatowskiego show Must be the music. Gwiazdę sobotniego wieczoru poprzedził występ zespołu Lans Vegas. Później sceną zawładnęło mocne rockowe brzmienie grupy Red Lips i żywiołowa wokalistka Ruda. Po koncercie artystka cierpliwie rozdawała fanom autografy i pozowała z nimi do zdjęć. Imprezę zakończyła dyskoteka, którą poprowadził DJ Hakan. Sobotnim koncertom towarzyszyło mnóstwo atrakcji: zlot motocykli PCT Riders, wesołe miasteczko, stoisko PRGOK, stoiska gastronomiczne i zabawkowe oraz strefa animacji dla najmłodszych, gdzie wolontariusze malowali dzieciom twarze, zaplatali warkoczyki i wykonywali tatuaże z henny.

Podobnie było w niedzielę. Z animacji i zabaw skorzystały dziesiątki dzieci. Koncerty na scenie zapoczątkował blok młodych, uzdolnionych talentów wokalnych i recytatorskich. Po nim rozpoczęła się Gala Disco Polo. Jako pierwszy wystąpił Joker Squad – zwycięzcy publiczności w programie Disco Star. Marta, Marika, Mikołaj i Paweł zaprezentowali największe przeboje jak również swoje autorskie kompozycje. Następnie na scenie zaśpiewali muzycy z zespołu Vizard. Jako ostatni przed gwiazdą wystąpili pochodzący ze Strzelec Krajeńskich Arek i Ariel, czyli zespół Fenomen.

Gwiazdą ostatniego Dnia Ziemi Krzyskiej był Czadoman, któremu towarzyszyły atrakcyjne tancerki. Koncert sprowadził pod scenę rzesze fanów artysty. Całość zakończyła dyskoteka z didżejem. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, organizacjom i partnerom, którzy wsparli Dni Ziemi Krzyskiej.

Pik



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: normalnyTreść komentarza: a kto tam dziś patrzy na deficyt? dla polityków liczy się tylko to aby karmić tępy lud publicznymi czyli nieswoimi pieniędzmi i dzięki temu utrzymywać się przy władzy, stąd deficyt finansów publicznych coraz większy - nie ważne kto rządzi, a kiedyś przyjdzie krach, będzie bieda i głód i wszystko się wyzerujeData dodania komentarza: 9.11.2025, 19:09Źródło komentarza: To może być budżetowy wyrok śmierciAutor komentarza: Kostucha butybarTreść komentarza: Przeglądając portal natrafiliśmy na zdjęcie grupowe pokazujące dwie damy o dużym współczynniku sztuczności w obliczach tych osób. Zwróciliśmy uwagę, jak to bystrzaki, na tę po prawej. Zdjęcie jest już dość stare, z siedem lat. Stwierdziliśmy brak symetrii twarzy. Polega na dwóch niedomaganiach a mianowicie, domniemany niedowład w ułożeni niesymetrycznym ust oraz różną wielkość oczu, lewe mniejsze prawe większe. To jest niedobre i zwiastuje przewagę czynników letalnych w życiu.Data dodania komentarza: 9.11.2025, 12:15Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 14.Autor komentarza: pół rokuTreść komentarza: Wnuczka nie może się doczekać, żeby legalnie dać się wymłócić i w ramach wdzięczności obciągnąć loda. W gaju tujowym jest dobry punkt na walenie a słuchać będzie aż w Dino. Dziadek już się cieszy.Data dodania komentarza: 9.11.2025, 12:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 14.Autor komentarza: robota na wznakTreść komentarza: Wnusia za około pół roku osiągnie 15 lat. Będzie można legalnie młócić we wszystko. I co wypłynie, do terrarium u dziadka.Data dodania komentarza: 9.11.2025, 10:12Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 14.Autor komentarza: są doniesieniaTreść komentarza: Podobno utrwaliła się w redakcji tego portalu tradycja wyniesiona przez naczelnego z dzienniknowy.pl, poboru gamet do terrarium albo wiadra po zlewkach z wielkiego chlania siedem dni w tygodniu. Zwłaszcza od zaproszonych gości.Data dodania komentarza: 9.11.2025, 09:57Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 14.Autor komentarza: SilencjuszTreść komentarza: Koło się zamknęło. Spokój chlania domaga się eliminacji wszystkiego, co choć mgławicowo, ewentualnościowo mogłoby zakłócić procedurę chlania, zagrychy, zapitki, defekacji i rzyganka z nadmiaru. Dlatego redaktor naczelny - wydawca i administrator strony faktypilskie.pl wprowadził "Error 1006". Na luziku, do góry dupą można wtedy nasycać się flaszką, koniakiem, karkówką zamiast kaszanki, kiełbasą ze spadów od swojego guru - koryfeusza. Spokój umarłych cmentarzy.Data dodania komentarza: 9.11.2025, 09:51Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 14.
Reklama
Reklama